Wpis z mikrobloga

Czemu ludzie, ktorzy korzystają z komputera wyłącznie w domu i tak kupują laptopa zamiast PC? Przeciez w cenie lapka mozna zbudować znacznie lepszy komputer gaminowy. Nie wspominając juz o graniu na tych małych ekranikach po +/-19 cali. Pytam poważnie, bo mam kilku takich znajomych
#pcmasterrace #laptopy
  • 73
  • Odpowiedz
i jeszcze krzywią kręgosłup bo laptop wymusza pochyloną postawę


@Ramzi96M: xDD Nic nie wymusza. Ergonomia obowiązuje tak samo jak PC. To, że ktoś nie umie sobie dostosować biurka czy krzesła to niech nie zwala na laptopa tylko na siebie :D Ja nie mając lapka potrafiłem nie raz leżeć na krześle przed PC xd

Laptop może wymuszać postawe pochyloną jak jestes bardzo mobilny i co chwila masz różne wysokości biurka/krzesła. W
  • Odpowiedz
@LewCyzud: wszyscy ci powiedzą jakieś bzdury, a prawda taka że ich ulubione postacie z seriali mają lapka to oni też kupują lapka bez żadnej analizy, bo przypadkiem by do nich doszło że to bez sensu #takaprawda . Mnie też rozwala ta moda na kupowania "lapka jako komputera stacjonarnego", nie czaję, czy ci ludzie nie mogą jednej strony z benchmarkami odpalić? eh
  • Odpowiedz
@KhaDori: Ale wiesz że większość ludzi ma w dupie jakieś benchmarki? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Co komu po tym że ma szybsza stacjonarne w tej samej cenie skoro nie potrzebuje tej szybkości bo 90% czasu ogląda śmieszne koty. Dla wielu ludzi argument w postaci takiej że raz do roku weźmie lapka do kuchni jest wystarczający żeby go kupić
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@LewCyzud: nie wiem, dla mnie laptop to wyrzucanie kasy w błoto. Pc za 3k wytrzyma 6-10 lat. Laptop max 4.
  • Odpowiedz
@LewCyzud: 1) Nie znoszę siedzieć przy biurku 2) Lubie korzystać z kompa/pracować z różnych miejsc w tym z łóżka czy balkonu 3) PC nie przewieziesz samolotem czy nie weźmiesz na weekend poza mieszkaniem, laptop jest funkcjonalniejszy, to porównanie telefonu stacjonarnego na kablu do komórki 4) Nie gram w gry, a od filmów mam rzutnik 5) Wygląda lepiej i łatwiej go przechowywać.
  • Odpowiedz
@cecyl: ja pierwszego lapka mialam 5 lat, kolejnego mam już ponad 3 lata i długo nie będę zmieniać ¯\_(ツ)_/¯ kwestia kto czego potrzebuje i czy kupuje z parametrami "na styk" czy jednak trochę lepszy niż faktycznie potrzebuje w danym momencie
  • Odpowiedz
@LewCyzud: Jakbym miał wybrać w ogóle PC to wybrałbym laptop.
Kiedyś próbowałem w delegacje jeździć z PC, ale do tego potrzeba biurko, jednostkę, klawiaturę, mysz, monitor i w #!$%@? kabli. A na laptopie ogarniasz tylko myszkę i grasz
  • Odpowiedz
@Pitaja: Jak sie ma jakiegoś ciężkiego lapka, to wiadomo, że ktoś powie, że na tablecie lepiej xd
Lekki lapek to dodatkowy plus, bo nie musisz sie meczyc jak z tabletem, żeby go odpowiednio ustawić. Lapka połozysz sobie na stoliku/biurku czy nawet na kolanach i ogladasz :D
  • Odpowiedz
ludzie, ktorzy korzystają z komputera wyłącznie w domu


@LewCyzud: Dzisiaj to chyba takich nie ma, ja rozważałam kupno stacjonarnego, ale jak zaczęłam się zastanawiać, to jednak wyjeżdżając gdziekolwiek chcę mieć opcję zabrania ze sobą laptopa, w domu chcę mieć możliwość pracy z kompem na kanapie albo w łóżku, czasem nawet zabrania do kuchni, żeby coś obejrzeć albo zaglądać w przepisy z youtuba. Cenowo też nie wyszły mi jakieś super lepsze
  • Odpowiedz