Wpis z mikrobloga

przymierzam sie do przeczytania biblii, musze wiedzieć jak to dokładnie wygląda i sam to rozkminić xd (oczywiście jakaś interpretacja po przeczytaniu wszystkiego nie zaszkodzi) to w końcu teoretycznie moja religia jakby nie patrzeć(jestem ochrzczony ale raczej nigdy nie uważałem że "coś jest" choć miałem różne epizody duchowe), w ogóle to #!$%@? że 90% Polaków jest ochrzczona i w pewnym sensie jest Katolikami a większość nigdy tej książki nie przeczytała, to tak jakbyś kibicował jakiemuś klubowi i nie widział żadnego jego meczu xd ale w sumie co sie dziwić jak chrzest, komunie są robione jak jesteśmy jeszcze mali a imprezy pokroju ślubów czy pogrzebów to tylko "odbębnienie", kiedyś już przeczytałem całą księge rodzaju i chyba troche księgi wyjścia, ale porzuciłem no bo zestarzał sie ten tekst nie ma co ukrywać xd(ci co czytali wiedzą że niektóre motywy są "dziwne"), mam nadzieje że potem sie rozkręca xd macie jakieś doświadczenia lub porady? wcześniej czytałem przekład tysiąclecia bo jest za darmo w internecie są jakieś lepsze?
morgiel - przymierzam sie do przeczytania biblii, musze wiedzieć jak to dokładnie wyg...

źródło: comment_1606537828d8OjVwNuAQHJ235KoqEE2R.jpg

Pobierz
  • 164
  • Odpowiedz
@morgiel: Jakbyś chciał porozmawiać z kimś obeznanym w temacie biblii i religii to TruckerHiob na Youtube często robi live i możesz z nim pogadać.Nie oglądam go ale jak nie będziesz przeklinać i robić błędów ortograficznych to raczej cię nie pogoni ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@morgiel: czytałam w całości 4 razy, polecam zacząć od Nowego Testamentu, jest łatwiejszy. Później jak zaczniesz Stary, to będziesz miał fajne poczucie w niektórych fragmentach że

o ja, to już rozumiem czemu tak

I będzie Ci się zgrywać. Dostrzeżesz też łatwiej sprzeczności w tej księdze.
  • Odpowiedz
Druga część to jakieś nieporozumienie

@Kotniepies: Wyszło też DLC o dźwięcznym tytule "Apokalipsa". Jak ktoś lubił stare klimaty, mordy i katastrofy, to szybko się odnajdzie. Polecam na długie, zimowe wieczory.
  • Odpowiedz
@morgiel: no mówią, że jak nie znasz Ewangelii to nie znasz Pana Jezusa.
Stary Testament może Cię zanudzić i rzeczywiście ciężko go interpretować, bo jest bogata symbolika, ale polecam przeczytać Księgę Rodzaju oraz 4 Ewangelię, bo one są najbardziej ciekawe.
  • Odpowiedz
ludzie porzucają kościół przez coś co jest napisane w Biblii?


@powaznyczlowiek: tak. dociera do nich, ze Bóg dobry i miłosierny, o którym słuchają na okrągło w Kościele, to jest co najwyżej w Nowym Testamencie. A treść listów św Pawła tez pozostawia wiele do życzenia.
  • Odpowiedz
@morgiel: polecam, świetne wykłady tłumaczące każde z kolejnych zagadnień z Biblii. Polecam obejrzeć zanim zaczniesz czytać to będzie Ci łatwiej zrozumieć konteksty oraz interpretacje.
sorek - @morgiel: polecam, świetne wykłady tłumaczące każde z kolejnych zagadnień z B...
  • Odpowiedz
jeżeli ktoś swoją wiarę i wyobrażenie o Bogu opiera o to co napisano na papierze (nawet świętym) to tak średnio bym powiedział ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@powaznyczlowiek: przecież jeśli Pismo i wszystko z tym związane to konstrukcja Abrahamowego Boga jest również teorią do śmieci. Więc dlaczego np. Buddyści z wielobóstwem nie mają racji?
  • Odpowiedz