Wpis z mikrobloga

@Nosradamo: Tylko szkoda, że ta "prywatna" firma ma ogromny wpływ na to jak ludzie głosują na wyborach. Manipulując treściami, ucinając zasięgi jednej stronie, a drugiej podbijają statystyki. Powinni stosować regulamin wobec wszystkich, a nie tylko wtedy kiedy im się podoba. Niby firma prywatna, ale będąc monopolistami mają spory wpływ na reszte.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@dexsiu: @PatologiiZew: CENZURA JEST ZŁA.

Ale Facebook i Google to prywatne firmy, a więc blokowanie im możliwości ograniczania działalności pewnych użytkowników, byłoby napewno naruszeniem wolności tych portali.

Tym bardziej że zawartość, którą użytkownicy wrzucają na poszczególne strony musi być przez nie kontrolowana, aby nie odstraszać reklamodawców, oraz tym samym żeby nie tracić zysków.
  • Odpowiedz
@vin42: trochę się obesrasz, jak się zorientujesz, że mam swoje poglądy i mogę je szerzyć na różne sposoby, a nie tylko na mainstreamowych gównoportalach. To samo z odbiorem treści. Ja jeszcze pamiętam, jak się korzysta z netu, w którym nie ma googli, fb, twitterów i innych rzeczy.

PS - cenzura była zawsze, i tu cię zaskoczę - Polacy umieli ją zawsze omijać.
PS 2 - jest nawet coś takiego jak
  • Odpowiedz
Tylko czy cenzura to dobra droga ? rodem z komunizmu...


@dexsiu: Użyj kapitalizmu, załóż konkurencję dla facebooka i yt, na której nie będzie cenzury.

A nie, komuchy, wymuszać na firmie jak ma działać.

JEszcze może do mojej firmy przyjdziesz i mi powiesz jakie opinie klientów mogę publikować na stronie a jakie nie XD
  • Odpowiedz
bo to nie sztuka posiadać sam serwis. Lewackie macki i tak go ograniczą:

- Zshadowbanują w google (ew zwyczajnie usuną)

- Społecznościowo będzie na cenzurowanym na FB / Twitterze, jeśli konto w ogóle przetrwa

- Paypal zablokuje możliwość opłacania usług

- Gdyby nawet serwis rozrósłby się pomimo tych obostrzeń to wystarczy, że do gry włączą się Visa i Mastercard i kompletnie go zabiją


@
  • Odpowiedz
czyli mamy się przyglądać z założonymi rękami jak firmy, które już mają władzę nie mniejszą niż niejeden rząd, a których właściciele/zarządy nie zostały wybrane w żadnych wyborach, przejmują kontrolę nad całymi społeczeństwami do końca?


@szpongiel: Jak ja będę leżał brzuchem do góry i konkurencja wyprzedzi mnie to mam zadzwonić żeby rząd ich #!$%@?ł, bo nie zauważyłem, ze sie nie rozwijam?

Prawica przespała dobre 20 lat na szukaniu wymówek. Przegrała w wyścigu technokratycznym i
  • Odpowiedz
czy serwis blokujący wskazał jaki punkt regulaminu został złamany? Gdzie można się odwołać od decyzji?

Regulaminy ustalane palcem na wodzie nie są żadnym prawem, a nie wiadomo jakim widzimisię kierujący się mode nie jest sędzią.


@szpongiel: a ktoś Cię zmusza do korzystania z YT? Masz przecież vimeo ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
czyli mamy się przyglądać z założonymi rękami jak firmy, które już mają władzę nie mniejszą niż niejeden rząd, a których właściciele/zarządy nie zostały wybrane w żadnych wyborach, przejmują kontrolę nad całymi społeczeństwami do końca?


@szpongiel: Jak ja będę leżał brzuchem do góry i konkurencja wyprzedzi mnie to mam zadzwonić żeby rząd ich #!$%@?ł, bo nie zauważyłem, ze sie nie rozwijam?


Prawica przespała dobre 20 lat na szukaniu wymówek. Przegrała w wyścigu technokratycznym i
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@vin42: trochę się obesrasz, jak się zorientujesz, że mam swoje poglądy i mogę je szerzyć na różne sposoby, a nie tylko na mainstreamowych gównoportalach. To samo z odbiorem treści. Ja jeszcze pamiętam, jak się korzysta z netu, w którym nie ma googli, fb, twitterów i innych rzeczy.


PS - cenzura była zawsze, i tu cię zaskoczę - Polacy umieli ją zawsze omijać.

PS 2 - jest nawet coś takiego jak
  • Odpowiedz
czyli mamy się przyglądać z założonymi rękami jak firmy, które już mają władzę nie mniejszą niż niejeden rząd, a których właściciele/zarządy nie zostały wybrane w żadnych wyborach, przejmują kontrolę nad całymi społeczeństwami do końca?


@szpongiel: Sprzedaj trochę paróweczek, załóż konkurencyjną firmę i wybieraj jej zarząd w demokratycznych wyborach, kto ci broni? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Xodet: Nawet nie zaczęliście próbować a już wiecie co po kolei sie stanie XD


taktycznie ziomuś. widać rozmawiam z osobą, która słowo "biznesplan" nie wie nawet jak zapisać a co dopiero powiedzieć co oznacza.

Nie trzeba się bardzo wysilać by wiedzieć że dokładnie tak się stanie, a co więcej już sie dzieje. PayPal czy Cloudlfare kończą współpracę z firmami, które nie sa zgodne z ich wewnętrznym, cenzorskim Code of
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@GienekZFabrykiOkienek: mylisz się nadal myśląc o tych akurat korporacjach jako o zwykłych firmach jak i sugerując, że można im zagrozić jakaś niby konkurencja zdupy. Nawet mając cały hajs Bezosa możesz co najwyżej stworzyć odpowiedniki, których nikt nie będzie używał. Zasięg jest tam gdzie są użytkownicy. Deplatformizacja to zamknięcie ust.
  • Odpowiedz