Wpis z mikrobloga

#huawei #lte #internet #play
Ktoś poradzi na szybko? Jestsem posiadaczem nieszczesliwego modemu huawei b593-12 z niemieckiego demobilu. Internet działa w kratke wiadomo, mam anteny te dwie dołączane. Doradzi ktos czy można zainsalować w nim jakies lepsze firmware i wymusic pasmo gdzie internet bedzie szybciej działał? Czy dac sobie spokój i kupić nowy modem? Jesli nowy doradzi ktoś jakis model do 500zł netto? Bo ten ma pewnie z 8 lat a od tego czasu technologia lte poszla do przodu mocno. Kupi się coś sensownego w tym budżecie - bez anten zewntrznych jakiś, wystarczy mi stabilne 10MBps niż raz 0,1 raz 10 z tym modem teraz. Zbijaja złote interesy na allegro sprzedając to badziewie za 350zł... ale dostalem wiec nie musiałem placic za ten szrot.
  • 24
  • Odpowiedz
@Sienczek: Obawiam się, że ten router nie posiada wymuszania pasm. Obecnie mam b715 cat 9 (kupiłem go 2 tygodniowego z play z outletu za 400 zł) łączy 3 pasma i nie mogę na niego złego słowa powiedzieć, apką huawei manager wymuszam sbie pasma jakie mi pasuje. są nawet routery 5G tyle że 1400 zł trzeba wywalić :d Wszystko zależy od ciebie ile chcesz kasy przeznaczyć.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Sienczek: agreguje nawet 3 pasma, kupiłem nowy za 339 zł, w Playu jest za 399zł, dużo jest też używanych B525(poprzednik) - agregacja 2 pasm.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@szybkaszyba: No może. Pomyłka wynikająca z tego, że w HManager mogę połączyć 3 pasma. U mnie się to nie przydaje, bo najlepiej jest na 2100 Mhz.
  • Odpowiedz
@Nemo24: HWmanager niestety oszukuje w ten sposób, w b525 też możesz kliknąć łączenie 3 i nie wywali błędu :d
Zależy jaka sieć, w plusie to głownie 1800 się korzysta, Orange i T mobile dopiero jest sens łączenia 3 pasm bo maja zazwyczaj komplet pasm na większości nadajników. W play w wielu przypadkach też warto się podłączyć do 1 mocnego pasma bo agregacja nie daje za wiele.
  • Odpowiedz
@Sienczek: zależy co łapie ci z czym, jeśli masz 800+ 1800 też ci wyświetli lte+ a wiadomo że lte 800 to największe dno i agregacja z tym pasmem nie daje nic. Musisz wiedzieć jakie pasma do cb docierają i jak juz agregować 1800+2100 na b525 i b535, bo by miec 2600 musiał byś mieć nadajnik bardzo blisko
  • Odpowiedz
wykop blokuje edycja komentarzy po x razie edycji ? :D okazuje sie po dluzszej analizie, że oba z ktorymi sie laczy telefon sa od 800 do 2600
  • Odpowiedz