Wpis z mikrobloga

siema, chce kupić jakąś podstawową kartę graficzną tak w granicach 600-800 pln żeby w jakieś niewymagające gry dało się pograć, znalazł ktoś może jakieś fajne oferty dzisiaj i chciałby się podzielić? ;p pozdro
#elektronika
  • 15
@Analityk: w jaką grę nie zagrasz na 1650s?


@Better_call_me: HURR HURRR TYLKO PRAWDZIWE GEJMINGOWE KARTY ZA 2000ZŁ

XD

ja jadę na przedpotopowym radku 6870 z 1GB ramu i niewymagające gry chodzą takie jak dota czy lol i masa innych mniejszych produkcji.

@tom7999: śmiało możesz kupować takiego gtx 1650. W fullHD pograsz w nawet nieco bardziej wymagające tytuły bez jakiegoś strasznego klatkowania jak sobie dobrze ustawisz w grze :)
@Better_call_me: póki mi wystarcza nie widzę sensu zmieniać kompa. Potrzebowalem dobrego monitora i ze starą kartą bylo słabo. Teraz jest ok.
Powracajac do glownego pytania - rozdzielczość monitora ma zasadnicze znaczenie. Nie wiem ile teraz koszruje 1660 Ti ale pewnie cos w okolicach 800 pln.
Ale nie wmawiajcie opowi, ze poleci na tym wszystko w 60 fps bo to juz zależy od wielu rzeczy.
@Analityk: zależy jak na to patrzysz. chyba najbardziej wymagająca grafiki gra w tym roku to metro exodus, na wysokich w 1080p chodzi w 50-60kl w najbardziej wymagającej lokacji, ustawienia nie kończą się na rozdziałce i ustawieniach domyślnych wydawcy. jak się pogrzebie chwilę w ustawieniach grafiki to można uzyskać zajebisty efekt wizualny zachowując płynność
@Better_call_me: no, to przy 2160p będziesz miał 15 klatek. Ilość pixeli rośnie z kwadratem rozdzielczości więc jeśli karta jest tak samo wydajna to ilość klatek spada tez z kwadratem. Dlatego w full HD 1920x1080 jest super a przy 4k nagle jest kupa.