Wpis z mikrobloga

@bill-adamsonn: prowizje 1$ za transakcję, 0 problemów z notowaniami albo platformą, dobry Support, dostęp do rynków azjatyckich i opcji. Dla mnie najlepszy wybór. Kim jest dla Ciebie aktywny inwestor? Nie uprawiam Day tradingu. Horyzont inwestycyjny od kilku miesięcy przy spekulacjach do kilku lat przy inwestycjach.
@Lubie_truskawki: dziękuję za odpowiedź. Temat z IB wraca do mnie, jak bumerang. Przyznam się, że nie czytałem wszystkich warunków, ale odbiłem się od opłat stałych, które kilka lat temu wydawały mi się za drogie dla pasywnego inwestora. Może pozmieniało się... Dla aktywnego (daytrading) duży obrót, to ok. Jeżeli mogę jeszcze zapytać, to byłbym bardzo wdzięczny za odpowiedzi.

1) Jak długo masz konto?
2) Pit38, rozumiem, że musisz sam obliczyć? Prowadzisz excela
1. Konto otworzyłem na początku tego roku za sprawą rekomendacji ze strony Tomasza Treli z bloga tradingforaliving. Ogólnie polecam, żałuję, że odkryłem tak późno.
2. Rozliczam się w Austrii, bo tutaj mieszkam i pracuje. Ib umożliwia wygenerowanie Statement w PLN lub Euro i sam przelicza kurs. Gdzieś na stronie albo forum Tomka był chyba nawet link do programu bądź tabeli która sama wyliczała należny podatek w PL.
2.1Nie wypłacałem, ale przyjaciel dwa