Wpis z mikrobloga

#lenovo #komputery

Mirki mam problem z laptopem (lenovo). Może ktoś rozpozna czy problem jest poważny i jaki jest koszt naprawy takiej usterki? Model y50-70

1) Zaczęło się od tego że wyładowała sie bateria, próbowałem podłączyć go do jednego gniazdka ale nie chciał zacząć się ładować, spróbowałem w drugim i zacząl się ładować.
2) Na następny dzień znowu wyładowała się prawie cała bateria więc podłączyłem laptopa, ale na uśpieniu i się ładował.
3) Kolejne problemy były takie że laptop jak był włączony i się go podłączało to ładował przez minutę a potem przestawał. Jak się go usypiało to dało się go naładować do 70%.
4) Teraz już niestety laptop nie ładuje się wcale, ani przy wyłączeniu ani uśpieniu. Inne ładowarki nie pomagają, wiec to pewnie wina czegoś w lapku.
5) Aktualnie nie daje się go też włączyć, nie ładuje się, a przy podłączonym lapku i próbie uruchomienia wydaje dźwięki jakby starał się załapać (taki charakterysytyczne dźwięk przy startowaniu kompa) ale nie włącza się wcale (do tego migają lampy od podświetlonej klawiatury).

Jeśli ktoś podejrzewa co to może być za usterka to bardzo proszę o wskazówkę.
  • 5
  • Odpowiedz
@Daramba: jeśli połączałeś inny sprawny zasilacz o odpowiedniej mocy i nic nie dało, to albo masz rozwalone gniazo zasilania, albo coś nie tak na płycie głównej. Awaria samej baterii to tylko brak możliwości łaowania.
  • Odpowiedz