Wpis z mikrobloga

@waldinio: A nie uruchomiłeś przypadkiem instalacji przed wymianą licznika? Bo u mnie przyszło rozliczenie licznika zaraz po wymianie, o ile dobrze pamiętam to za 23 dni października. Może na podstawie tych ostatnich odczytów robią prognozę. A jak uruchomisz foto na starym liczniku to prąd oddany do sieci, licznik policzy jako pobrany prąd.
  • Odpowiedz
Prognozy wyliczane są z automatu, w teorii na podstawie zużycia z okresów wcześniejszych, w praktyce wychodzi jak wychodzi. Ale tu jest dowolność, więc po dostaniu prognoz nie trzeba nic pisać etc. Wystarczy przedzwonić na infolinie i zmienić na kwotę jaka Ci odpowiada ;) W przypadku fotowoltaiki można też zmienić na same opłaty stałe.
  • Odpowiedz
#tauron #nieruchomosci #rachunki #prad #pytaniedoeksperta


@WstretnyOwsik: Proszę napisz mi jak zmieniłeś sposób rozliczania ja mam te #!$%@?@@@ prognozy próbuje sie tego pozbyc miał do mnie dzwonić konsultant 2 razy i ni h@@@a nie zadzwonił. Dziś dzwoniłem 3 raz i dalej gówno. Co roku mam dopłatę po 1500zl a w tym roku dali mi barany jeszcze mniejsza prognozę... idioci inaczej nazwać
  • Odpowiedz
@freeq99: hej grzebie po starych wątkach bo mam podobne przejscia z tauronem teraz, moge spytac czy masz instalację pierwszy rok czy już miales w poprzednim rozliczeniu i jakiej mocy jest?
i czy jak im zapłacę prognozy które okażą się zawyżone to czy oddadzą mi pieniądze
  • Odpowiedz
@przemd11: Instalacja dopiero o listopada 2020 więc żadnych rozliczeń jeszcze nie miałem. Nadpłata Ci na pewno nie przepadnie, tylko nie wiem jak będzie w sytuacji gdy masz sporo nadpłaty, a potem instalacja zacznie produkować tyle prądu, że wszystkie rachunki będą na zero.
  • Odpowiedz