Wpis z mikrobloga

Cześć wszystkim!

Mój tarp 3x3 zaczął irytować... tym że muszę go zawsze układać w diament do hamaka.
Matematyka mówi iż obecny tarp ułożony w diament ma długość ~4,25m i uważam to za wystarczająco.

Zacząłem się rozglądać za tarpem gdzie jeden bok ma conajmniej 4m.

Trafiłem na :
- krajowej produkcji Tigerwood https://tigerwood.pl/product/tarp-3x4-m/
- Bushmena - jak wieść niesie chińsko-polska kooperacja https://www.bushmen.pl/produkt/4x3-thermo-tarp/
- Później już tylko zagraniczne DD i tym podobne.

Co polecacie? Czego używacie?

Mieliście styczność z produktami Tigerwood?

Z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi!

#bushcraft #turystyka #survival
  • 6
  • Odpowiedz
@PlywajacyHolender: Dlaczego uważasz, że do hamaka potrzebujesz tarpa 4m? Mam hamak długi na 330cm, ale po rozwieszeniu poprawnie żaden hamak nie będzie tak długi - rozwieszony poprawnie hamak 330cm ma ok 280cm długości. Optymalną długością jest rozmiar Heksy od Lesovika - czyli 360cm. Używam od prototypów, nigdy nie miałem sytuacji, żeby zamoczyło mi róg hamaka.
Heksa ma łukową konstukcję, dzięki czemu sama się napina, odciągi z hypalonu, montaż bez stosowania
Afrati - @PlywajacyHolender: Dlaczego uważasz, że do hamaka potrzebujesz tarpa 4m? Ma...

źródło: comment_1606383289IsMNZJZdfWCTiJf1FMnKcV.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@PlywajacyHolender: jakie 600? Komplet to 480zł. Fanboyem nie jestem, po prostu biorę czynny udział w testach dla Lesovika od kilku lat, więc mogę zagwarantować własną reputacją, że to najlepszy sprzęt hamakowy robiony w Polsce.
  • Odpowiedz
@Afrati: Faktycznie, nie doczytałem że zawieszenie jest w komplecie i nie trzeba dokupować oddzielnie. Dalej nie jestem przekonany do wydania na Hekse ~500zł ;)

Nie jesteś fanboyem, wiec na pewno masz jeszcze jakąś alternatywę do polecenia siedząc w tym biznesie od lat i testując sprzęt.
  • Odpowiedz
@PlywajacyHolender: pomimo, że złośliwość aż się wylewa z tej wypowiedzi - oczywiście, że mam. Długo używałem Fjorda Nansena Ork II. 3,8x2,8m, również polska firma. Można go kupić za około 200zl.

W dalszym ciągu jednak serdecznie polecam przemyśleć to dwa razy. Różnica w wadze, objętości po stosowaniu, przystępności użytkowania i jakości wykonania jest kolosalna.
  • Odpowiedz
@Afrati: dzięki! Ork II to pozycja którą wezmę pod uwagę.

Adam, wyszło złośliwie, przyznaje i przepraszam!
Po prostu chyba nie zrozumieliśmy się od samego początku. Gdybym miał budżet z gumy, tego postu by nie było ;)
  • Odpowiedz