Wpis z mikrobloga

Dziś bezpieczny, sprawdzony, nawet nieco nudny wybór Partagas No2. Mocniej i agresywniej niż ostatnie poranki.

#cygara #cygaro #pandemia #cywilizacja

@dr_hathorn Pytałeś jak pali się cygara. Postaram się bardzo skrótowo odpowiedzieć.

Pali się bez pośpiechu, smakując dym i jego zmiany. Mieszasz z innymi smakami i aromatami jak alkohole lub kawa. Delektujesz się.

Palisz dla siebie. Dla przyjemności. Masz czas by otoczyć się smakowitym dymem, pomyśleć, poczytać, podjąć ważne decyzje.

Czerpiesz przyjemność z obcowania z cygarem, stworzonym całkowicie ręcznie,które przeszło przez dziesiątki rąk abyś ty mógł poczuć taki a nie inny smak dymu, fakturę liścia, jakość wykonania.

Palisz z dystansem dobierając sobie towarzyszące przyjemności. Wartościowe towarzystwo, parny gorący klimat, pięknie ubrane kobiety, dobre trunki, szlachetnie stworzone miejsca.

Gdy palisz na spotkaniu biznesowym masz 40 minut by się roprężyć i spokojnie porozmawiać zarówno o sprawach biznesowych jak i lepiej poznać drugiego człowieka.
KkaskaderMike - Dziś bezpieczny, sprawdzony, nawet nieco nudny wybór Partagas No2. Mo...

źródło: comment_1606378965fZyUpYsbeqzoaZlEkEZQci.jpg

Pobierz
  • 25
  • Odpowiedz
ale ładne fikołki robisz aby dorobić do tego ideologie i czuć się z tym lepiej


@KkaskaderMike @Impuls94: Prawda, coś w tym #!$%@? jest idiotycznego.

Podobnie można pisać o każdej czynności, tu gość jara zwiniętego liścia i recytuje Mickiewicza, ktoś inny może dłubać patykiem w gównie.. powoli kręcąc w nim koła, wydłubując resztki niestrawionego pożywienia, bez pośpiechu czule dziobiąc i ugniatając jeszcze ciepłego miękkiego z trudem wyciśniętego balasa - spogląda leniwie w
  • Odpowiedz
@Lukaxd: co w teorii?

Tak staran się żyć i tak wychowuje swoich synów by zauważali, doceniali i dążyli do rzeczy dobrych, pięknych i wartościowych. Mamy to szczęście żyć w czasach gdy są one dla ludzi z naszego kraju stosunkowo łatwo osiągalne. Więc nie widzę tu teorii tylko kierunek w którym warto podążać i cieszyć się gdy osiągamy kolejne etapy w tym dążeniu.
  • Odpowiedz
@niewiempoco: ale czy to nie jest właściwy sens rzeczy, jedząc bułke z miodem rozmyślać sobie nad tym jak ta pszenica kiełkowała wiosną, jak dojrzewała w promieniach lipcowego słońca.. Jak pszczoły zbierały miód itp. Odejść myślami od michy, gara i betonowego otoczenia w jakim żyjemy.

Ja w tym nie widze niczego idiotycznego, takie podejście ubogaca człowieka.

Za to ślęczenie przed kompe, co właśnie robie od 8 rano, albo przed smarfonem jest nader
  • Odpowiedz
@KkaskaderMike i to jest dla mnie najpiękniejsze w cygarze- chwilą dla siebie. Godzina na przemyślenie wielu tematów, odstresowanie się, wyrzucenie wszystkich złych emocji. Wstyd się przyznać ale nie było mi dane jeszcze palić tego partagasa. Mam kilka szt. z linii maduro ale to swieżynki są.
  • Odpowiedz
@PlazowyChlopak Kuba mocna? Nie zgadzam się. Taki Quai D'orsay czy Fonseca to raczej łagodne cygara. Owszem smak jest zbliżony w końcu to są puros ale za słowa, że dym #!$%@? papierosami powinieneś zostać oskórowany( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
@KkaskaderMike Bardzo mi się podoba to podejście. Sam dokładnie tak palę cygara. Fajek nie tykam, mam wstręt. Natomiast cygaro to zupełnie coś innego. Tak jak napisałeś - poczuć smak dymu z cygara a potem dobrego espresso. Albo wieczorem dobrej whisky. Brak pośpiechu, spokój. Coś pięknego :)
  • Odpowiedz
Czerpiesz przyjemność z obcowania z cygarem, stworzonym całkowicie ręcznie,które przeszło przez dziesiątki rąk abyś ty mógł poczuć taki a nie inny smak dymu, fakturę liścia, jakość wykonania.


No chyba, że znowu trafiłes na kołek i zamiast kubańskiej radości bierze Cię tylko wk#!@#enie ¯\_(ツ)_/¯
@KkaskaderMike:
  • Odpowiedz