Wpis z mikrobloga

  • 474
Mirki, Mirabelki z #trojmiasto sprawa jest! Wiem, że to dopiero koniec listopada, ale dla mnie sezon na choinki się rozpoczyna pełną parą (już kopiemy drzewka z korzeniami do doniczek). Jeśli potrzebujecie świerka pospolitego, srebrnego albo jodłe kaukaską to zapraszam. Mam własną plantację na której drzewka formujemy, nawozimy... żaden import tirem z Danii tylko świeże drzewka z Kaszub o które osobiście dbam
()
Jeśli chcesz więcej info to napisz komentarz, odezwę się.
A przy okazji chciałbym zorganizować małe #rozdajo. Jak będzie 70 pkusików to oddam dowolną choinkę do 3m w dobre ręce. Wystraczy plusik.

Trzymajcie się ( )

#swieta #biznes
Pobierz Wuja66 - Mirki, Mirabelki z #trojmiasto sprawa jest! Wiem, że to dopiero koniec listo...
źródło: comment_1606321587p3UZFXRyWfcSRUkDTRKEwO.jpg
  • 83
@Wuja66: a powiedz, chodzi mi po głowie, żeby zasadzić choinkę w moim małym ogródku i przystrajać ją na święta. Jest jakiś gatunek, który się do tego nadaje, to znaczy nie wyrośnie na wielkiego bydlaka? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@michalpop zapraszam, coś na pewno znajdziemy!

@do_ob Kurde, Ale musiałbyś ją sadzić już teraz albo na wiosnę. Jak weźmiesz taką jodłe i systematycznie przycinał to nie wyrośnie na bydlaka od razu, a nie wiem w sumie jaki gatunek choinko-podobny ma mniejsze przyrosty
@Wuja66 Mirku ja z drugiego końca Polski ale zapytam o radę

Marzy mi się mała żywa choinka w mieszkaniu i marzyło mi się coś co potem mogę w tej donicy wystawić na balkon i będzie sobie rosło samo jak tuja albo coś takiego, nierealne prawda? Ewentualnie co żywego się nada do mieszkania, żeby szybko nie obeschla/otrzepała się z igieł - chciałabym już początkiem grudnia obstroic choinkę i dużo osób mi odradza żywą,
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Wuja66: Nie podoba mi się koncepcja zabijania drzewa na święta. Karp za to spoko xD
Czy jest możliwość kupna fajnie wykopanej choinki i jak o nią dbać by potem móc ją wsadzić na wiosnę czy tam w styczniu o ile śniegu by nie było po pas :P? Jak się do tego zabrać :D?
@Valarin Mirka, to po kolei. Możesz kupić sobie mini świerka tylko musisz mieć pewność, że sprzedający do donicy/worka wykopał cały korzeń. No i bierzesz sobie takie drzewko i lecisz z nim do bloku i stopniowo przyzwyczajasz do innej temperatury.Np. Najpierw garaż, piwnica, potem korytarz i w końcu do mieszkania. Choinka nie lubi grzejników, ogrzewania podłogowego etc. Dużo podlewaj, codziennie. Jak będziesz chciała wyjść (docelowo) z nią na balkon to też pamiętaj o