Wpis z mikrobloga

Obejrzałem Birds of Prey i wystawiłem filmowi 8/10, mimo że - w przeciwieństwie chyba do większości osób - niezbyt pasuje mi Margot do Harley (głównie przez głos, ale to nie wszystko).
Dlaczego?

Nie oglądałem wcześniej żadnych zapowiedzi, teaserów, trailerów i wywiadów z twórcami.
Za to w miarę niedawno zacząłem oglądać kreskówkę z Harley, jadącą na tym samym motywie - tzn. HQ zerwała z Jokerem.
W odróżnieniu od filmu, w kreskówkowa HQ w ogóle sobie z tym rozstaniem nie radzi. Dodatkowo w jednym odcinku grzebali w jej głowie i okazało się, że ma tendencję do zamazywania negatywnych wspomnień lekko alternatywną rzeczywistością.

Więc kiedy już na wstępie Harley - narratorka mówi, że to jej historia, potem jak typowa baba zaczęła skakać po wątkach, uznałem, że po prostu cała historia jest opowiedziana tak, jak ona ją zapamiętała - czyli nie do końca zgodnie z prawdą.

W tym, że cała to opowieść jest mocno z przymrużeniem oka utwierdził mnie fakt, że nie znałem ani Blackface'a, ani babek z Birds of Prey; podstarzała policjantka była zwyczajnie słaba; Huntress nie potrafiła sobie wyrobić marki i przez to wszystko myślałem, że te postacie zostały stworzone specjalnie na potrzeby tego filmu, żeby dać wszystkim do zrozumienia, że może w głowie Harley to był jakiś ogromny sukces, ale tak na prawdę wygrała tylko z jakimś lamusem. xD
Patent z wysadzeniem fabryki i zostawieniem wisiorka też wydał mi się mocno sugerujący, że coś jest nie tak - bo to, co wg Harley było oczywistym manifestem dla reszty już takie być nie powinno.

Nieźle się przy tym filmie uśmiałem; lekko, ale nie nachalnie, trąciło Deadpoolem; duża dynamika (co bardzo lubię) i nieźle napisana Harley. Wiele więcej do szczęścia potrzebne mi nie było.

Po wystawieniu oceny przeczytałem kilka komentarzy na Filmebie i podobno za ten film odpowiada babka, dla której to wszystko było serio jakąś feministyczną manifestacją. xD
I cały marketing DC to sugerował. xD

Niewiedza to błogosławieństwo, nie oglądajcie trailerów, nie czytajcie, co twórcy mają do powiedzenia, będzie wam się lepiej filmy oglądało. xD

#dc #dccomics #harleyquinn #film #filmy
  • 2