Wpis z mikrobloga

chciałbym zabrać swojego półtorarocznego brytyjczyka na "przegląd" ( ͡° ͜ʖ ͡°). Od jednej osoby usłyszałem żeby wykonać USG nerek a od drugiej żeby wykonać biochemię nerek, czy to się czymś różni? Poza tym doradzili wykonać jonogram + echo serca, Biochemia nerek, trzustki i wątroby, pełna morfologia krwi. Teraz nie wiem czy lecieć do weterynarza z całą listą tego co doradzili czy któreś badania to to samo.
#koty #weterynaria #weterynarz
Imajezior14 - chciałbym zabrać swojego półtorarocznego brytyjczyka na "przegląd" ( ͡°...

źródło: comment_1606212338pge2UoJK0DYMg4OwnqpY07.jpg

Pobierz
  • 11
royal to dobra


@Imajezior14: Dobry royal, jeśli mowa o karmy bytowe to oksymoron.
dobra sucha karma dla kota to również oksymoron.

Jak zależy Ci na zdrowiu kitku to zainteresuj się BARFem. Ewentualnie pomyśl o dobrej, mokrej karmie.
@GregPelka: właśnie o tym mówię. Ja kotu daje tylko mokrą karmę + surowe mięso ale jak mieliśmy problem z kałem to weterynarz mi wciskał royala jako magiczne rozwiązanie problemu. Dla mnie royal np hypoallergenic to tylko zamiatanie problemu pod dywan i zacząłem dietę eliminacyjną.
Dla mnie royal np hypoallergenic to tylko zamiatanie problemu pod dywan i zacząłem dietę eliminacyjną.


@Imajezior14: Źle mnie rozumiesz. Jeśli chodzi o diety weterynaryjne - Royal jest jedną z najlepszych marek na rynku. Diety bytowe są z dupy.

zacząłem dietę eliminacyjną

Tylko właśnie RC Hypoallergenic jest dietą eliminacyjną! (°°
@GregPelka: A to okej, masz na myśli żeby podając royala hypo „uspokoić” układ pokarmowy na samym początku diety eliminacyjnej? A mi właśnie weterynarz zalecał przejście całkowicie tylko na royala.
masz na myśli żeby podając royala hypo „uspokoić” układ pokarmowy na samym początku diety eliminacyjnej?


@Imajezior14: Nie na początku, tylko w ramach :) A później, jak się objawy unormują i mamy potwierdzenie, że źródłem problemów jest alergia/nietolerancja pokarmowa - zaczynają się zabawy z prowokacjami. I pojedynczo wprowadzamy różne jedzonka.

A mi właśnie weterynarz zalecał przejście całkowicie tylko na royala.

Zmień weterynarza.