Wpis z mikrobloga

Drogie Mirki, Mirabelki,
Naszło mnie po latach używania dogorywającego laptopa na komputer. Stacjonarny.
Do gier.
Sęk w tym, że kompletnie się na tym nie znam, technologia skoczyła do przodu i dalej przerasta mnie to, że i5 może być lepsze od i7.
Stąd moje pytanie.
Chcę sobie kupić pudło za +/- 4k. Czyli te dwie - trzy stówy ewentualnie dorzucę. Co właściwie warto kupić, na co zwracać uwagę?
I kiedy to kupić - teraz mamy Black Friday, czyli wszystko drożeje. Potem będą święta.
Jakąś używkę? Składać od pojedynczych komponentów? Kupić gotowy wynalazek?
Jak mówiłem - chcę ten wynalazek do gier i chciałbym, żeby - skoro wybeceluje na to ładny grosz - pociągnął parę lat.
#pc
#komputery
#pcmasterrace
  • 5
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Knust: złożyć. Na stronie purepc masz co miesiąc polecane zestawy w różnych widełkach cenowych. Wybierasz co chcesz i tyle. Możesz też porównać ceny z poprzednich miesięcy, dzięki czemu zobaczysz, czy faktycznie są jakieś promocje na Black Friday, czy to zwykła ściema.
@Knust: ogólnie w Twojej półce cenowej najlepiej byłoby poczekać do lutego jak wyjdą karty pokroju 3060/3050ti bo będą wtedy najprawdopodobniej najopłacalniejszymi wyborami za cenę za jaką chcesz kupić kompa.
Gotowca na pewno nie kupuj a jak chcesz kupić teraz to coś takiego:
https://proline.pl/koszyk/13fe5bbc
najlepiej opłaca się poprzeglądać w różnych sklepach te części i zobaczyć gdzie najtaniej wyjdzie, często opłaca się różne części w różnych sklepach zamówić np. w proshopie ten procek