Wpis z mikrobloga

No więc trafiła mi się wadliwa sztuka PS5. Konsolę dostałem w dniu europejskiej premiery, zdążyłem się więc nią nacieszyć całe 4 dni. Sprzęt działał bez zarzutu od pierwszego uruchomienia, aż do dzisiejszego poranka, kiedy to chciałem sobie kontyuować grę w Ratched & Clank, wziąłem więc pada w dłoń i jakież było moje zaskoczenie, gdy TV (LG CX55) pozostał bierny na próbę wybudzenia plejki ze stanu uśpienia, wyświetlając jedynie smutny napis "No Signal".
Po krótkiej chwili konsternacji, sprawdziłem kabel HDMI, oczywiście wszystko w jak najlepszym porządku, wyłączyłem TV i konsole, po chwili włączyłem oba urządenia i niestety wciąż smutne "No signal". Sprawdziłem więc z 2 innymi kablami HDMI (oryginalnie używałem ten dostarczony przez Sony z konsolą), podpinając pod wszystkie 4 porty - niestety bez zmian. Mój laptop natomiast działa z każdym kablem i pod każdym portem bez żadnego problemu.
Szybki look w google, troubleshooting na stronie playstation radzi spróbować odpalić konsolę w Safe Mode. Tak też uczyniłem, jak możecie się domyślić, bezskutecznie. Wciąż brak obrazu na TV. Dodam, że sprawdzałem konsolę również z innym TV (jakiś chiński paździerz) i 2 monitorami (Samsung i Acer) i jeszcze innym kablem HDMi - rezultat wciąż bez zmian.
Okej, telefon w ręke i dzwonimy do Playstation Support. Godzina czekania i magiczne rozłączenie połączenia... W międzyczasie sprawdziłem w sieci czy ktoś miał podobny przypadek, i okazuje się, że owszem, kilka osób na reddicie również opisuje identyczny problem. No trudno, w tym momencie pogodziłem się, że konsola już jest nie do odratowania. Podjąłem drugą próbę skontaktowania się z Playstation Support, lecz poddałem się po blisko półtorej godzinie czekania.
Jako, że zakupiłem PS5 z Amazon, mam zamiar odesłać konsolę jako wadliwą i żądać zwrotu pieniędzy, nie powinno być z tym żadnego problemu.
Być może podjąłbym walkę żeby skontaktować się z Sony w celu zorganizowania naprawy/wymiany (kto wie jak długo bym musiał na to czekać), lecz udało mi się zamówić drugą sztukę w dniu premiery u innego sprzedawcy z dostawą do 15 grudnia, więc wydaje mi się, że to będzie jednak szybsza droga.
Shit happens jak to mówią.
Obyście wy nie mieli problemów ze swoimi konsolami! Pozdro i z fartem Mirki i Mirabelki.

#ps5 #konsole #sony #playstation #zalesie
turlajwroty - No więc trafiła mi się wadliwa sztuka PS5. Konsolę dostałem w dniu euro...
  • 15
@grzsci: no tak, ale jego konsola się wyłącza, ale jest w stanie ją odpalić po jakimś czasie i działa względnie ok, dopóki jej nie uśpi. moja sztuka nie wyświetla obrazu na żadnym urządzeniu, w żadnej konfiguracji, nawet w safe mode :/ już zrobiłem return do amazona i mam zamiar ją jutro odesłać
@turlajwroty: może do czegoś razem dojdziemy :)

na stronie sony znalazłem takie info odnośnie ps5

Numer modelu zawiera litery CFI, po których pojawiają się znaki 100x oraz litera A lub B. Numer modelu znajduje się na spodzie konsoli, gdy jest ustawiona pionowo.


posiłkując się jak te oznaczenia były czytane w przypadku ps4

Jak odczytywać datacode, czyli te tajne kody 4B, 3A, 5D itp.? Bardzo prosto.

Liczba oznacza rok produkcji, np. 4B,
@MrocznyZiemniak: po pierwsze primo kartoflu jeden przeczytaj to co napiszesz zanim to wyślesz, bo robisz z siebie idiote, po drugie czy ja gdzieś napisałem, że zamowilem 2ga na handel cieciu? Zresztą nawet jakbym tak zrobił to #!$%@? wielki ci do tego, żyjemy w wolnym świecie (chociaż w sumie nie wiem czy jestem w stanie sie z tym zgodzić zakładając, że ty mieszkasz w polsce) i mam prawo ze swoją kasa robić