Wpis z mikrobloga

Bardzo proszę pomóżcie mi, co mogę kupić przyjaciółce z okazji narodzin pierwszego dziecka?
Chciałabym kupić coś przydatnego, nie figurkę czy innego misia. I nie chcę kupować kocyka i śpioszków jak wszyscy...
Może są jakieś gadżety ułatwiające funkcjonowanie. Nie znam się na tym zupełnie. Będę bardzo wdzięczna. To bardzo bliska przyjaciółka więc cena prawie nie gra roli
#dzieci #macierzynstwo #prezent #pomyslnaprezent #zakupy
  • 82
  • Odpowiedz
@Paula_pi: Szumisie, nianie itd ludzie sami kupują dla dzieci. U mnie jedynie Szumisia kupiła mi siostra, ale zaznaczyła już w połowie mojej ciąży żebym nie kupowała bo ona kupi. Z perspektywy młodej matki:
1. Zapytaj się jej wprost czy coś potrzebuje
2. Jak powie „nic” to kup dla dziecka jakieś #!$%@? typu ładne pieluszki tetrowe/bambusowe (bambusowe lepsze), paczkę pampersow (polecam Pampers Premium Care) i jakiegoś bodziaka w rozmiarze 62 na długi
  • Odpowiedz
@Paula_pi: Jeśli nie ma to porządny termometr do mierzenia temperatury. Taki do pomiarów w uchu dziecka. Bezdotykowe są wygodniejsze w użyciu ale bardzo często oszukują.
  • Odpowiedz
@Paula_pi ja uważam że Szumowie to jest zakup typu suszarka do sałaty, wieść niesie, że komuś tam kiedyś posłużył. Po trójce dzieci wiem, że jak dziecko nie ma problem to szumis gówno da, a jak nie ma to zaśnie gdziekolwiek. Z drugiej strony np. ja nie wyobrażam sobie macierzyństwa bez chusty, a jednak ludzie jakoś egzystują bez. Ciężka sprawa.
  • Odpowiedz
@Paula_pi: poszukaj mądrej książki o najczęstszych objawach chorób wieku dziecięcego. Spotykam młode mamy i chwytam się za głowę kiedy nie wiedzą np że przy gorączce i niechęci do przyjmowania płynów (w tym syropów p/gorączkowych) doustnie można podać doodbytniczo leki przeciwgorączkowe.
  • Odpowiedz
@Gonsione: Szumiś jest zajebisty ;) Owszem są na YT, ale! Na noc wkładam w nogi łóżeczka odpalonego Szumisia z Cry Sensor. Po niecałej godzinie Szumis się stopniowo wyłącza i w momencie jak dziecko chociaż zakwili przez sen to się znowu odpala i dzięki temu śpi ładnie.
  • Odpowiedz
@Paula_pi: O, @motyVVanitas podsunela super pomysł. Polecam książkę „mamy dla mamy”, tutaj już tom o macierzyństwie. Jest najlepsza. W polskich realiach, odnośniki do naszych aktów prawnych, w skrócie opisane najczęstsze dolegliwości, sposoby wychowania, na co uważać itd.
  • Odpowiedz