Wpis z mikrobloga

Hołownia: Porozmawiajmy. Zróbmy panel dyskusyjny, niech eksperci się ścierają poglądami.
Lewica: Hahaha, ale gupek, jakie porozmawiajmy. #legalnaaborcjanazyczenie - na już ma być!

Jeszcze ani razu nie widziałem, żeby Lewica jakoś próbowała tłumaczyć ludziom, dlaczego powinno dojść do liberalizacji przepisów aborcyjnych, serio. Może coś przeoczyłem, ale sami wiecie, że dość dużo czasu poświęcam polityce i nie widziałem tego.

Przeciętny polski wyborca to umiarkowana konserwa. I ja się w tym miejscu zastanawiam, jak taka osoba w wieku 40-50 lat, prosta, ale z w miarę otwartym umysłem (bo na wsioków z Podkarpacia nie ma sensu tracić czasu) ma to zaakceptować, gdy jedyne co Lewica robi, to rzuca hashtagiem #legalnaaborcja?

I to samo dotyczy związków partnerskich/małżeńskich dla par LGBT. Tam nie ma większego tłumaczenia. I ja nawet jestem w stanie zrozumieć ich tok myślenia - że to są prawa człowieka i to nie podlega dyskusji. Ale w Polsce tak niczego nie załatwimy. Trzeba po prostu wyjaśniać.

Dlaczego oni nie rzucają prostym wyjaśnieniem - że w prawie wszystkich krajach UE aborcja jest legalna do 12 tygodnia ciąży, że kobiety nie będą tego stosowały jako antykoncepcji itd. Ja wiem, że to trudniejsze od rzucenia hasełka „Legalna aborcja na życzenie teraz”, ale w ten sposób niczego się nie załatwi.

Naprawdę fatalnych przedstawicieli mają te liberalne postulaty, nie posuwają spraw ani o centymetr do przodu. I jeszcze te pretensje do wszystkich wokół, że nie podzielają ich sposobu myślenia

#neuropa #4konserwy #lewica #holownia #lgbt #aborcja #protest
r.....6 - Hołownia: Porozmawiajmy. Zróbmy panel dyskusyjny, niech eksperci się ściera...

źródło: comment_1606076812STjo7OedFtDj7zVPWDsxs0.jpg

Pobierz
  • 79
  • Odpowiedz
@rorf46: Tak ściślej rzecz ujmując, to nic takiego w Konstytucji nie jest napisane, art. 38 mówi jedynie: Rzeczpospolita Polska zapewnia każdemu człowiekowi prawną ochronę życia. Ta ochrona od poczęcia to już raczej interpretacja Trybunału w orzeczeniach z 1997r. i 2020r.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 62
@Cyprok: hołownia za każdym razem mówi co innego, jego jedynym sloganem jest "porozmawiajmy". Ale powtórze to setny raz: ja już naprawdę nie mam ochoty rozmawiac o tym, czy należą mi się prawa człowieka ktore 200km od mojego miejsca zamieszkania są normą od lat
  • Odpowiedz
@Nox_: po prostu Lewica zrobiła buble w konstytucji, które teraz odbijają się w czkawką, podziękuj im.

Pamiętasz to, że związek małżeński to związek kobiety i mężczyzny? To też będzie niezły problem kiedyś
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 39
@rorf46:

musisz podziękować Kwaśniewskiemu o spółce z SLD, którzy w konstytucji wpisali, że zapewniają ochronę życia „od poczęcia”


W konstytucji nie ma nic o poczęciu, to juz interpretacje trybunału (łącznie z obecnym pseudotrybunałem). Ale masz racje, SLD też ma swoje grzechy z włażeniem w dupe kościołowi
  • Odpowiedz
Ale powtórze to setny raz: ja już naprawdę nie mam ochoty rozmawiac o tym, czy należą mi się prawa człowieka ktore 200km od mojego miejsca zamieszkania są normą od lat


@Soojin21 ale to nie ma znaczenia, czy masz ochotę, czy nie - jeśli to ma być załatwione, to rozmawiać po prostu trzeba i trzeba przekonać więcej osób. W Polsce spraw inaczej nie da się załatwiać i tyle (zwłaszcza światopoglądowych)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 61
@rorf46: no to mam pomysł. Zabrońmy z dnia na dzień bycia katolikiem i jak szymon hołownia się oburzy,to powiedzmy ze to na spokojnie, trzeba porozmawiać i kazmy mu czekac na tę wspaniała dykusję "czy można wyznawać religię jaką się chce?" 27 lat, a pewnie i dłużej.

Nie znam cię, ale domyślam się, że nie należysz do grupy (np. kobiety, LGBT), która o swoje prawa musi się upominać. Proszę, nie pouczaj
  • Odpowiedz
@Nox_: nie zależy, ale jak będzie większość sondażowa, to myślę, że i PO, i Hołownia zgodziliby się na liberalizację, gdzie sądzę, że z żadną inną partią nie byłoby na ten temat nawet dyskusji.

A związki partnerskie wprowadzą zapewne jak tylko przejmą władzę.

@Soojin21: Ale Ty nie masz mnie przekonywać, bo ja jestem liberałem, więc nie ten adres.

Jak widzę te slogany, że „grzecznie już było i się skończyło”
  • Odpowiedz
Pamiętasz to, że związek małżeński to związek kobiety i mężczyzny?


@rorf46: Coś ci się musiało pomieszać. To że "związek małżeński to związek kobiety i mężczyzny", to jest coś, co konserwy (w tym szury z konfederacji) chcą do konstytucji dopisać, żeby raz na zawsze przyklepać sobie zakaz małżeństw osób tej samej płci.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 23
@rorf46:

nie zależy, ale jak będzie większość sondażowa, to myślę, że i PO, i Hołownia zgodziliby się na liberalizację
  • Odpowiedz
@Soojin21: nie zauważyłaś serio, że agresywne działania w Polsce obniżają poparcie dla tych kwestii? Doszło do tego, że przez takich Margotów ludzie się radykalizują i zaczynają nienawidzić LGBT. Po co to komu?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 30
@rorf46:

i co mnie obchodzą słowa Tuska sprzed 10 lat?


Po wypowiedzeniu tych słów rządził jeszcze 3 lata (a jego partia to nawet rok dłużej), a związkow partnerskich jak nie bylo tak nie ma. Platforma nigdy nie byla sojusznikami LGBT i Hołownia tym bardziej nie jest
  • Odpowiedz