Wpis z mikrobloga

@pogop Zanim usunąłeś swój wpis z tym fajnym pytaniem, napisałeś że odpowiedź C jest prawidłowa, a art. 30 PoRD wcale tego nie potwierdza, zgodnie z tym artykułem żadna odpowiedź nie jest prawidlowa:

Kierujący pojazdem jest obowiązany zachować szczególną ostrożność w czasie jazdy w warunkach zmniejszonej przejrzystości powietrza, spowodowanej mgłą, opadami atmosferycznymi lub innymi przyczynami, a ponadto:

1)

kierujący pojazdem silnikowym jest obowiązany:
a) włączyć światła mijania lub przeciwmgłowe przednie albo oba te światła jednocześnie,
b) poza obszarem zabudowanym podczas mgły dawać krótkotrwałe sygnały dźwiękowe w czasie wyprzedzania lub omijania;

2)

kierujący innym pojazdem niż pojazd, o którym mowa w pkt 1, jest obowiązany:
a) włączyć światła, w które pojazd jest wyposażony,
b) korzystać z pobocza drogi, a jeżeli nie jest to możliwe, jechać jak najbliżej krawędzi jezdni i nie wyprzedzać innego pojazdu

Punkt 1b mówi jedynie o mgle a nie o deszczu, czy coś przeoczyłem? Jeżeli istnieje przepis potwierdzający prawidłowość C to bardzo proszę o przytoczenie.

No i dodam, że tak jak już pisałem, obowiązek trąbienia we mgle, którego nikt nie przestrzega uważam za kretyński.
#prawojazdy #ruchdrogowy
vertical - @pogop Zanim usunąłeś swój wpis z tym fajnym pytaniem, napisałeś że odpowi...

źródło: comment_1606000427A4vtjMGgaV0zZCDwu7Af0h.jpg

Pobierz
  • 5