Wpis z mikrobloga

Witam, mam kilka pytań. Czy jak mnie gonią piraci i kliknę alt f4 to wyjdę z gry i nie będą mnie mogli zniszczyć? Co się stanie jak nie uda mi się uciec i zostanę zniszczony? Stracę ładunek, ale czy np statek będę mieć możliwość naprawić? Aktualnie mam Haulera, na jaki kolejny statek zbierać polecacie? Chodzi mi o taki co byłby dobry do handlu i eksploracji, do walki się nie musi nadawać byleby się dało uciec piratom ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#elitedangerous
  • 6
MUSISZ mieć kaske na wykup statku w razie zniszczenia, jest to chyba 5% wartosci statku. Jak cię zniszczą to lądujesz w ostatniej stacji którą odwiedziłeś, masz coiny to wykupujesz swój statek jak nie to startujesz z bazowym.
Jak cię ktoś namierza i wiesz że nie uciekniesz zanim cię wyrzuci w normalną przestrzeń to lepiej samemu wyskoczyć wcześniej bo napęd się w ten sposób szybciej schłodzi i szybciej znowu wskoczysz. Heat sink i
@quzka: Nie odpowiedziałeś na pytanie w pełni ( ͡° ͜ʖ ͡°).

@Marsoni: gra nalicza 14-15 sekund od momentu walki/dostania obrażeń itp. Jeśli do tego czasu cie nie zniszczą to po zalogowaniu wrócisz do miejsca gdzie się wylogowałeś. To samo się stanie jak wyjdziesz przez alt f4, jak i menu gry.

Edit: w trakcie prostej walki zwróć uwagę jak to działa gdy spróbujesz wyjść do menu.
@Keris: @quzka: Dziękuje za rady, gram dopiero dwa dni i mało co ogarniam. Dziś przypadkiem opuściłem tą strefę Dromi bo nie wiedziałem ze tam się nie da wrócić, no i już jeden atak miałem na siebie poza nią . Tyle ze to był bot i dosyć łatwo mu po systemie uciekałem aż w końcu go psiarskie ścigać zaczęły ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Dziś przypadkiem opuściłem tą strefę Dromi bo nie wiedziałem ze tam się nie da wrócić


@Marsoni: Wiele nie straciłeś, po uzyskaniu jakiejkolwiek rangi się traci dostęp. Jedyna różnica jest taka że tam nie spotkasz nikogo poza nowymi graczami (jeśli grasz na open).
@Keris: Już dużo zapomniałem, dawno nie grałem. Dorobiłem się Condy i większość Inżynierów i się znudziło.. Kiedyś pewnie wrócę ale teraz nie ma czasu.
@quzka: To prawdopodobnie wtedy jeszcze nie było rzeczy o których pisałem gdy grałeś, elite co jakiś czas przechodzi drobne zmiany. Proponuję poczekać w takim razie do Odyssey, to jeszcze conajmniej kilka miesięcy, może wtedy znajdziesz czas.