Wpis z mikrobloga

#budujzwykopem #kiciochpyta #pytaniedoeksperta #prad #elektrykapradnietyka
Mirki pytam by pomóc bratu z budową.
Braciak się buduje, stan na dzień dzisiejszy do dom przykryty dachem, okna, brama garażowa i drzwi. Do tej pory się nie doczekał prądu budowlanego bo covid itp itd. Teraz mu przyszło, że mogli by coś zacząć tam montować - ale jakiś znajomy mu doradził, że niby jak ma już postawioną i przykrytą "pakę" to żeby nie brał prądu budowlanego bo będzie płacił XXX zł nieważne czy używa czy nie, tylko żeby już brał prąd docelowy i będzie płacił XX złoty co miesiąc.

Można coś takiego zrobić ?
  • 7
@ThorPL: a kto o tym decyduje ze mozna, ze dom sie nadaje. Bo w nadzorze budowlanym mu ppwiedzieli ze puki nie zgloszono zakonczenia budowy to obiekt jest traktowany jako plac budowy ¯\_(ツ)_/¯
@ThorPL: @kodecss: obaj macie racje. Jest to cyrk na kółkach. Znajomi jak mieli gole ściany i mogli przepisać umowę, mi pan powiedział ze budynek musi być oddany. Jak mu powiedziałem ze to nie prawda i oczekuje konkretnych wytycznych co ma być zrobione to nie uzyskałem odpowiedzi.
Reasumując, zależy to od urzędasa i jego widzi mi się.
@kodecss: potwierdzam to co napisał przedmówca. Podpisywałem umowę na docelowy prąd w budynku który jeszcze nie był odebrany i spokojnie dało rade. Nie wiem jak w Tauronie czy innym dostawcy, w PGE obrót nie powinno być problemu
@kodecss: a co Cię obchodzi nadzór budowlany, jak prąd masz z elektrowni? Potrzebujesz papier od elektryka, że instalacja jest skończona i się nadaje do użytkowania i na tej podstawie masz prąd "docelowy". U mnie to przeszło bez problemu a miałem tak samo SSZ.