Wpis z mikrobloga

kupiłem połowę bliźniaka. Fundament z dylatacją, podwójna ściana 18cm i w środku teoretycznie styropian 4cm, co faktycznie tak wyglądało jak widziałem podczas budowy. No ale dzisiaj pierwszy raz pojawił się za ścianą sąsiad i słychać go jak w jakimś kiepskim mieszkaniu w nowym bloku. No chyba coś jest nie tak?! Jak teraz sprawdzić którędy się dźwięki przedostają albo co jest krótko mówiąc z-----e?

#deweloperka #mieszkanie #blizniak #dom #remont
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Hard_Ancient_Life: Jeśli to głos z powietrza to połączenia pomiędzy ścianami (zaprawa czy czymś) nie powinny mieć większego znaczenia. Często gęsto te kawałki styropianu są miejscami zasypane czy zalane betonem.

Druga kwestia to dziwne, że masz ścianki 18cm, bo zwykle zewnętrzne idą z 24. Należy jednak zauważyć, że te ściany są zwykle z cegiełek lekkich, im lżejsza ściana tym dźwięki powietrzne (to się tyczy np. rozmowy) przenoszą się lepiej.
  • Odpowiedz
@KollA: słychać było rozmowy, momentami nawet lekko wyraźnie. Słyszałem ich zza ściany wyraźniej niż kogoś u siebie piętro niżej. Sytuacja kompletnie nieakceptowalna, bo głównie kupiłem tę chatę bo miało być cicho.
@Chlopiec_z_drewna: Nie mam teoretycznie żadnego wspólnego elementu, dylatacja jest od fundamentu aż do sam dach.
  • Odpowiedz
@Hard_Ancient_Life: Ja w starej kamienicy mam ścianę o grubości pół metra, z litej cegły, co będzie mieć ponad 2 razy taką masę jak ma cała ta Twoja przegroda i głośniejsze rozmowy też słychać.

Nawet zakładam jakbyś miał 2 x 24cm z czegoś ciężkiego typu silka też byś słyszał tylko trochę ciszej.

Dla zrozumienia, aby przegroda ciężka (beton) zabijała głośniejsze rozmowy to musi mieć grubość około 80cm.
  • Odpowiedz
@Hard_Ancient_Life: A mój drugi sąsiad, z budynku obok, tez ma taka sama sytuację,a le on ze swoim sąsiadem zza ściany wygłuszyli się jakimiś matami z wełny na ścianach. na pewno jest zauważalnie ciszej niż u mnie. Mówi, że w sypialni nie słychać w zasadzie nic, słychać tylko budzik sąsiada (w telefonie), jeśli połozy go na swoim parapecie.
  • Odpowiedz
kupiłem połowę bliźniaka. Fundament z dylatacją

@Hard_Ancient_Life: Fundament w bliźniakach zazwyczaj jest wspólny, ale to tylko dygresja. Dźwięk przenosi się pośrednio przez przegrodę, węzły czy ściany boczne. Jeżeli przeniesie się na konstrukcję, to mamy problem i próby wytłumienia takich dźwięków będą bardzo trudne i zazwyczaj sprowadzają się do leczenia objawów, a nie przyczyn. Z dźwiękiem powietrznym możesz walczyć stosując np. przedścianki. Z jakiego materiału masz ściany? Nie do końca
  • Odpowiedz
@ZdzichuRolnik: pewnie nie, bo wełna bardzo dobrze tłumi. U mnie jak badam sprawę to wychodzą kolejne kwiatki, deweloper zrobił wspólny strop pomimo zapewnień o rozłączności konstrukcji i wynikającej z tego ciszy. Dodatkowo na całej ścianie strychu brak styropianu w dylatacji a zamiast tego gruz z murowania i różne śmieci. Rewelacja
  • Odpowiedz
@Hard_Ancient_Life: Masakra... Na tyle dobrze że strop i całą konstrukcje dachu będę miał osobno. Dachówki zostaną połączone dosyć szeroką blachą, żeby jakoś to wyglądało i każdy widział gdzie jest jego część dachu.
Ten Deweloper to tragedia, jak strop wspólny... a jak miałeś w projekcie? U mnie stropy było osobno i będąc na budowie przy zamykaniu dachu, nie miałem ani jednego elementu wspólnego z sąsiadem.
  • Odpowiedz