Wpis z mikrobloga

Wymieniłem w laptopie dysk na SSD i po odpaleniu wyskakuje coś takiego:

The SMART hard disk check has detected an imminent failure. To ensure not data loss, please backup the content immediately and run the Hard Disk Test in System Diagnostics.


Próbowałem to olać i od razu BOOTować instalator WIN 10, ale wszystko strasznie powoli się ładuje i po wybraniu opcji "Instaluj teraz" pojawia się ekran "instalator rozpoczyna pracę" i nic się nie dzieje przez godzinę.

Dysk jest nowy, więc raczej wykluczyłbym, że może być uszkodzony, ale jeśli tak jest, to jest jakiś sposób, żeby przetestować go jakimś narzędziem, które można odpalić z pendrive?

#komputery #laptopy
  • 14
@djlaska: jest mhdd.

możesz też jakieś live distro Linuxa, Knoppix nie wiem czy dalej modny i używany ale na pewno miał narzędzia dyskowe.


@thority: albo każda inna dystrybucja live gdzie można zainstalować soft na czas trwania sesji, ubuntu, mint, opensuse czy fedora będą ok. Albo Hirens Boot CD, zestaw dużej ilości narzędzi diagnostycznych.
@istp: @thority: odpaliłem Hiren's Boot z pendrive'a i wszystko działa niesamowicie wolno - 10 min ładowało się do ekranu "Initializing Hiren's BootCD", a teraz pojawił się ekran "Personalized Settings" i jest "Not Responding".

Co może być przyczyną tak długiego ładowania się wszystkiego? To samo było z próbą instalacji Windowsa.

Może być wina BIOSa?
@djlaska: no to lecimy dalej, komunikat który ci się wyświetla wspomina o System Diagnostics. Pewnie będą dwa testy, krótki i długi, długi męczy z regułybardziej pamięć ram. Jaki masz model laptopa?