Wpis z mikrobloga

Szukam jakiejś fajnej gry planszowej do grania z niebieskim :D
Wiem że planuje sobie kupić small world of warcraft i raczej interesowało by mnie coś fabularnego, angażującego i na dłuższą rozgrywkę. Nie chcę też wywalać hajsu na gre w którą gra sie raz i odkłada do szafy.
Klimaty głównie fantasy i średniowiecza
Myślałam nad Talisman, Sanctum, Mroczny Zamek, Stworze, Żercy, Królestwo, Runebound 3, ETHNOS, Eldritch Horror lub Aeon's End
Grał ktoś w coś z tej listy i może sie wypowiedzieć? #planszowki #gryplanszowe
  • 10
@Amnestiia: Talizman wymaga żeby przysiąść na więcej czasu i może się w końcu znudzić jeśli nie lubicie powtarzalności. W inne z wymienionych nie grałam. A może smallworld?
@Katydid: Czytałeś w ogóle to co OPka napisała że Smallworlda polecasz? XD

@Amnestiia: Z tych co sama wypisałaś to polecam Runebound i Aeons End. Reszty niekoniecznie. A jakieś gry typu euro tzn. bardziej ekonomiczne was nie interesują? W prze z rywalizacyjnym Small Worldem na starcie mogłyby się fajnie uzupełniać.
@enzojabol: No właśnie niebieski średnio lubi, w monopoly max pogramy ze znajomymi :/
Myślałam też o jakiś karciankach ale nic ciekawego nie znalazłam, a typu karty dżentelmenów odpadają na starcie bo nie lubi takich "hihi" gierek XD Jeszcze wpadł mi w oczy abyss
w monopoly max pogramy ze znajomymi :/


@Amnestiia: Ale graliście w coś innego niż monopol? Czy to wasze jedyne doświadczenie z grami "ekonomicznymi"? Chociaż raczej pseudo-doświadczenie bo monopol nie ma kompletnie nic wspólnego z grami ekonomicznymi i ogólnie ze współczesnymi planszówkami. Równie dobrze możnaby napisać "niebieski nie lubi gier z kośćmi bo mu chińczyk nie podpasował" xD :P

Myślałam też o jakiś karciankach ale nic ciekawego nie znalazłam, a typu karty
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Amnestiia: Runebound 3 polecam. Dobra gierka w uczciwej cenie. Przedmioty, zbieranie skillów i system walki spoko. Szkoda że tylko dwa scenariusze w podstawce. Gra długa przy 4 osobach, ale warto. Solo zajęła mi 1h 20min. Możesz to pomnożyć razy ilość osób
Jeśli masz wybierać między talismanem a runebound to nie ma porównania. Talisman to rzuty kostką i tyle. W Runebound już można dużo pokombinować.

Abyss fajny, ale imo za drogi na
@enzojabol: W sumie prawda XD To raczej styczności nie mieliśmy
Horror i Star Realms wygląda fajnie, będę musiała się przyjrzeć
@Godric Ok czyli w sumie gierka ma to czego szukałam, skille, przedmioty i jest długa, dzięki :D Abyss właśnie wydawał mi się tani jak na planszówkę XD
W sumie prawda XD To raczej styczności nie mieliśmy


@Amnestiia: No to polecam poczytać o kilku euro-klasykach dobrze hulających na dwie osoby:

- Terraformacja Marsa
- Great Western Trail
- coś od Uwe Rosenberha - np. Uczta dla Odyna albo Kawerna

Horror i Star Realms wygląda fajnie, będę musiała się przyjrzeć


@Amnestiia: Star Realms kosztuje grosze więc kupuj i się nawet nie zastanawiaj ;)
@Amnestiia: Uczta dla Odyna ma teraz wysokie ceny bo wydawca nie planuje dodruku, zresztą z tego co się orientuje gra na początku może wydawać aię trudna. Skoro gracie we dwójkę to może spróbujcie typowych dwuosobówek? Polecam 7 cudów świata.pojedynek. Aeons End kooperacja więc gracie razem ale nie jest łatwo wygrać, żebyście się nie zrazili na początku. Brzdęk jest fajny na początek ale lepiej działa na 3 czy 4 osoby. Zawsze możesz