Wpis z mikrobloga

Zachęcam do obserwacji tagu #xerxesmrowki
Kupiłem Carebara diversa :D
Jeden z moich ulubionych gatunków mrówek:D
Dopiero dziś je dostalem ale mocno się jaram:)
Najbliższy miesiąc będzie najtrudniejszym w całej hodowli:) moga po prostu wykorkowac xD
Carebara to tzw army ants. Tworzą kolonie liczace do 200k robotnic. W obrębie rodzaju obserwuje się największy polimorfizm w mrowczym swiecie, tzn kolonia tworzy robotnice zróżnicowane pod względem rozmiaru ksztaltu i przeznaczenia. Najmniejsze maja 2mm a największe 16mm. Te największe posiadaja szczęki zdolne do przeciecia ludzkiej (i nie tylko) skory.
Dzis bez moich zdjec, natomiast z linkiem z sieci
#mrowki
#zwierzeta
#formikarium
#terrarystyka
PWRXerXes - Zachęcam do obserwacji tagu #xerxesmrowki
Kupiłem Carebara diversa :D
J...

źródło: comment_1605727098tpjCsArdVt3twpqN9tGShR.jpg

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
@GregPelka: bronia gniazda i robia za beczki, tzn inne robotnice karmia je i wypychaja doslonie ich odwloki weglowodanami bialkami i tluszczami. Taki odwlok wyglada fenomenalnie.
Wbrew oczekiwaniom do polowania sie nie nadaja bo sa bardzo powolne (bardzo). Do atakowania innych koloni tez sie nie nadaja. Trudno takimi duzymi zuwaczkami zlapac mala mrowke.
Silne szczeki sluza do porcjonowania owadow i do rozlupywania nasion
PWRXerXes - @GregPelka: bronia gniazda i robia za beczki, tzn inne robotnice karmia j...
  • Odpowiedz
inne robotnice karmia je i wypychaja doslonie ich odwloki weglowodanami bialkami i tluszczami


@PWRXerXes: Czyli konkretny cykl na masę :D
Chcę wiedzieć jak później inne mrówki odzyskują zmagazynowane zapasy? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Decode: królowa zdechla bo to mrowki wykopywane z ziemi, a nie rojkowe. Nie wiadomo wiec nigdy jak dlugo jeszcze pozyje. Planowałem zakup kolejnej kolonii ale ciężko ciagle dostac cos sensownego a nie chce wywalić znowu 700-800pln na zakupy za granicą
  • Odpowiedz