Wpis z mikrobloga

Witajcie. Mam pytanie dotyczące samochodu. Jestem współwłaścicielem, natomiast drugi umarł w lipcu tego roku. Obaj byliśmy zameldowani w punkcie A, po przeprowadzce mieliśmy być zameldowani w punkcie B. Śmierć współwłaściciela nastąpiła w miejscu zameldownia A. Ja wczoraj zameldowałem się w punkcie C. I teraz rozumiem że muszę zgłosić się do US właściwego dla mojego miejsca zameldowania żeby zgłosić otrzymanie 1/2 darowizny w postaci pół samochodu i stanę się jedynym właścicielem w tym momencie? I muszę go przerejestrować teraz na nowy adres zameldowania? Co US na to żę przychodzę teraz z datą na dokumencie sprzed śmierci współwłaściciela? Jak nie złożę w US papieru że dostaję drugie pół samochodu to potem bedą jakieś sprawy spadkowe? US może mnie jakoś jeszcze opodatkować za tą połowę wartości, mam mieć jakieś akcje z rzeczoznawcą itp? Co z policją w razie kontroli, przysiepią się że współwłaściciel nie żyje od lipca, a auto nie przerejestrowane? OC jest na miejsce zameldowania A gdzie jest niższe niż tu gdzie traz mieszkam. Jest ważne do maja 21. Sory że tak chaotycznie ale nie wiem jak to ugryźć.

#prawojazdy #prawo #urzadskarbowy #ubezpieczenia #motoryzacja
  • 2