Wpis z mikrobloga

Mirko wspinacze

Szukam materiałów dla początkujących wspinaczy, ogólnie interesują mnie protipy, porady szczególnie na początek na ten moment. Takie FAQu w klubie chce zrobić by móc podesłać zbiór materiałów dla ludzi chcących się doszkolić, dowiedzieć.

W sumie to wszystko od technik rozgrzewania palców, przez rozciąganie, technikę wspinaczkową aż po trening mentalny.
Ogólnie i tekst pisany i filmy. Chodzi o to by zebrać przydatne rzeczy z internetu i zrobić tego większy poradnik.

Szczególnie, że pewne problemy pojawiają się cały czas jak np. strach przed odpadaniem ze ściany.

Np. coś takiego.
#wspinaczka
A.....7 - Mirko wspinacze

Szukam materiałów dla początkujących wspinaczy, ogólnie ...
  • 23
Jeśli wyjdzie coś z tego to później będę się próbował ogarnąć zestaw porad dla średnio-zaawansowanych, a że mam dużo czasu wolnego przez uraz to może się udać. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Bakys: Znam pozycję, będę później uzupełniał tekst o ew. własne wskazówki jeśli będzie taka potrzeba.

Oczywiście na koniec obowiązkowo zapoznanie z 10c+ Tomasza Sharmy oraz innymi paroma śmiesznymi filmikami. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

EDIT:

Jeszcze myślę by poszukać jak wybierać buty i coś znaleźć/opisać odnośnie treningu na chwytotablicy dla osób już lekko wprawionych, oraz dorzucić protipy: np. chowanie butów pod kurtką/bluzą kiedy temp jest niska, zeby nie
@Dru_Gru: Mam Prowadzenie do VI.4 i Trening wspinaczkowy - lektura super, ale są już pewne różnice wynikające z postępu lat - pozycja obowiązkowa. Jak dobrze pamiętam to rozciąganie przed treningiem, które obecnie raczej nie jest zalecane.

Jeszcze koniecznie układanie piramidy wspinaczkowej dorzucę. Jak budować bazę pod zwiększanie trudności przejsć.
@Dru_Gru: W bardzo dużym uproszczeniu: rozciąganie statyczne obciąża mięśnie - powinno się traktować jako osobną jednostke treningową, dynamiczne spoko. Statyka ani przed ani po nie jest zalecana - taki trend przynajmniej we Wrocławskim AWFie.

EDIT:
Szukam jeszcze filmu z instruktażu asekuracji, bo obserwując ludzi to mało kto potrafi asekurować, a dużo osób tylko trzyma linę. Petzl ma swój film o grigri, ale przydałoby się więcej.