Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Mirki, co się robi w takiej sytuacji?

Nie mogę kontrolować głośności/wyciszyć głośnika w monitorze, ryczy na full. Macbook podłączony po USB-C do monitora.

Na Windowsie aktualizuje się sterownik. Na Linuksie szuka się po forach haxiora z konsoli, albo "kompiluje jądro" ;)

A na emejzing japku? ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#apple #macbook #macos #linux #pcmasterrace
szpongiel - Mirki, co się robi w takiej sytuacji?

Nie mogę kontrolować głośności/wyc...

źródło: comment_16056171129LmXEtoC6JAarTEu2y5N2u.jpg

Pobierz
  • 25
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

sprzedaje się jabłko i kupuje normalny komputer

@rozpendzonyjerz: oczywiście jest to właściwa odpowiedź, lecz niestety poza moją kontrolą ( ͡° ʖ̯ ͡°)
https://www.wykop.pl/wpis/53598331/zostalem-zmuszony-do-przesiadki-na-macbooka-jest-j/190163009

Na emejzing sprzęcie cieszysz cię muzyką na full ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@Ksionc-Tomasz: tak właśnie sądziłem. Niestety tu chodzi o meetingi podczas pracy zdalnej. Żona nie docenia, jak
  • Odpowiedz
@Strus: mam i owszem da się tam wyłączyć całkiem ale nie ma dedykowanego guzika do głośności i jest to mało wygodne aby tam się wklikiwać. Jeśli to jedyna opcja to pewno tak zrobię, tylko czy na tym polega te emejzing? :/
Kup maka mówili, wszystko działa - nie to co na windowsie albo linuksie - mówili, ech...
  • Odpowiedz
@szpongiel: macOS nie wspiera CEC i nie pozwala na kontrole zewnętrznych urządzeń podłączonych po HDMI/DP i tym samym pewnie monitorów podłączonych po USB-C.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Strus: o gurwa, emejzing xD
No nic, dzięki za info. Mała satysfakcja to nowa amunicja na brainlety, które tylko wychwalają maca, wygodnie przemilczawszy takie oczywiste braki.
Może ten cały Big Sur dodaje wsparcie dla tego CEC, wiesz może?
  • Odpowiedz
@szpongiel: wątpię. Każdy producent implementuje CEC trochę inaczej, wspieranie tego tak, żeby działało idealnie z każdym sprzętem to syzyfowa praca. No i obstawiam, ze średnio jest to potrzebne tak naprawdę większości ludzi w komputerze - w przeciwieństwie do np. dekodera satelitarnego, gdzie dzięki CEC nie potrzebujesz używać dwóch osobnych pilotów do dekodera i TV.
  • Odpowiedz
@szpongiel: na Windowsie np. kwestia obsługi CEC zależy od karty graficznej, niektóre wspierają, niektóre nie. Na Linuksie pewnie tak samo.

Patrząc po Google to większość nie wspiera i ludzie dokupuja jakieś adaptery które wpinają między hdmi a komputer.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Strus: mam grafę Nvidii i bangla to zarówno pod windowsem jak i linuksem.
No nic, będę musiał z tym żyć. Kolejna niedogodność po sleep/wake infinite loop jakie Macbook odwala po podpięciu do USB-C power delivery w moim monitorze.
Na windowsie ani linuksie takiego problemu nie ma, a Maca muszę odpinać od kabla albo robić shutdown zamiast klapę po prostu zamknąć. Emejzing w opór ( _)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Strus: nope, próbowałem to wyłączać już.
Zresztą to znany problem z Makami i niektórymi monitorami Della.
Oficjalny support Della tnie w c---a i zasłania się tym, że oni Maca nie wspierają. Support Apple zaś daje takie złote rady w stylu - podłącz przez dongla po HDMI i nie ma problemu.

Na linuksie przy tego typu problemie to bym nie miał żalu, bo wiadomo, że korpo mają w------e na wsparcie pingwina.
  • Odpowiedz