Wpis z mikrobloga

Pytanie: pierwszy w dorosłym życiu droższy PC, który ma mi wystarczyć na kilka lat.

Obecnie przy komputerze głównie praca biurowa + ZOOM i pootwieranie zakładki w przeglądarce. W planach naukach ZBrusha w niedalekiej przyszłości. Do komfortowej pracy nadawałby się pewnie dużo tańszy zestaw, ale wiem że jeśli kupię lepszego PCta to nie będę go za 3 lata zmieniał tylko korzystał dopóki się konkretnie nie zestarzeje. To takie marzenie z młodości żeby kupić sobie porządnego PCta.

Nie gram dużo i nie zależy mi na ustawieniach ULTRA, ale chciałbym jeszcze przez kilka lat móc przynajmniej odpalić jakieś ciekawe tytuły.

Co sądzicie o takim zestawie (budżet z monitorem - 6000zł)?. Coś ewentualnie do zmiany?
#pcmasterrace
Pobierz BoskiMateusz - Pytanie: pierwszy w dorosłym życiu droższy PC, który ma mi wystarczyć ...
źródło: comment_1605612547Jbj4XMpWuz7aRDWPNQGlxo.jpg
  • 10
@BoskiMateusz: obudowa do zmiany na rg4 rg6 albo sg1 z tanich
do tego procesora ta płyta się nie nadaje. musi być z490 jak chcesz wersję k
do renderów ogólnie procesory amd są lepsze aczkolwiek tutaj 5600x nie wystarczy aby konkurować z 10700k
@BoskiMateusz: rtx 2060 jest nieopłacalny za taką cenę, za tyle kasy możesz mieć bardzo fajną wersję 5600XT, karta wydajniejsza od 2060.
https://www.ceneo.pl/90571482
Ale w ogóle za taki hajs to możesz brać spokojnie 5700XT
Dyski masz? Czy dlaczego żadnego nie dodałeś?
Ja bym polecał coś takiego za 6k:
https://proline.pl/koszyk/6f2b6cfd
Dużo lepsza grafika(poziom 2070super). Szybsze pamięci na chipsiecie, na którym podkręcisz procka, sporo lepszy zasilacz z 10 letnią gwarancją.
wychodzi ~ 5400 bez
@BoskiMateusz:

Czy miałoby zatem sens wziąć ciut droższy 10700k ze zintegrowana grafiką zamiast 10700kf i czekać aż coś się wydarzy na rynku kart graficznych?

teoretycznie możesz tak zrobić ale nie spodziewaj się cudów po tej integrze intela

Jaki sklep jest wart polecenia?

najtańszy ( ͡° ͜ʖ ͡°) polecam sprawdzić sobie ceny na proline, xkom, morele, komputronik, media expert, kr system i wybrać kupno tam gdzie najtaniej, może