Wpis z mikrobloga

#kino #film #filmy #mafia

Jakie znacie filmy gangsterskie takie klasyczne? Wiecie coś w stylu Mafia, gruby tony, omerta itd. Ale może być też coś w innych klimatach oczywiście to nawet lepiej.
Jak dotąd obejrzałem:
- Ojciec Chrzestny (wszystkie części) (p.s warto przeczytać książkę?)
- Chłopcy z ferajny
- Irishman
- Legend z 2015 (o tych angielskich gangsterach na faktach, tych braciach)
- Nietykalni z 1987
- I filmy tarantino chyba wszystkie ale poza "wściekłe psy" to nie uznaje ich za gangsterskie ale są zajebiste wszystkie w różnych klimatach od kill billa 1 i 2, przez dżango i Bękarty Wojny ( ͡° ͜ʖ ͡°)
- Scarface

Chętnie bym obejrzał coś mniej znanego, może o jakiejś rosyjskiej mafii czy coś ale nie chcę filmów akcji że Stiwen Seagul rozwala w zemście wszystkich tylko wiecie chyba o co chodzi się rozpisuje niepotrzebnie jak zwykle ja.
Więc jak coś znacie czekam na propozycje. Mogą być też jakieś filmy noire w tych klimatach.

Grałem też w Mafie II i mi się bardzo podobało oczywiście wszystko skopiowane i wszystkie filmy są podobne, vendetty, przyjmowanie kogoś do rodziny, strzelanie kapiusia, itd. ale jakoś mi się nie nudzi xdd

I oglądałem też dokument o tych podsłuchach jak pokonali mafię w Nowym Jorku chyba się nazywa po polsku to "Miasto strachu: nowy jork kontra mafia" i jest to prawie irishman taki tylko z perspektywy policji i to dokument prawdziwy nie film xd.
  • 167
Jak przejrzę wszystko co mi napisali to obejrzę ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@velros:

Zobacz sobie opis. Jeśli taki temat Ci pasuje, przesuń ten tytuł gdzieś na górę listy. Warto. Jest naprawdę zajebisty. Jeśli znasz takie angielskie filmy, jak Footbal Factory, Green Street Hooligans, Snatch, czy Lock Stock and Two Smoking Barrels, to ten ci się na pewno spodoba. A jest od tych czterech tak o klasę lepszy.