Wpis z mikrobloga

#kino #film #filmy #mafia

Jakie znacie filmy gangsterskie takie klasyczne? Wiecie coś w stylu Mafia, gruby tony, omerta itd. Ale może być też coś w innych klimatach oczywiście to nawet lepiej.
Jak dotąd obejrzałem:
- Ojciec Chrzestny (wszystkie części) (p.s warto przeczytać książkę?)
- Chłopcy z ferajny
- Irishman
- Legend z 2015 (o tych angielskich gangsterach na faktach, tych braciach)
- Nietykalni z 1987
- I filmy tarantino chyba wszystkie ale poza "wściekłe psy" to nie uznaje ich za gangsterskie ale są zajebiste wszystkie w różnych klimatach od kill billa 1 i 2, przez dżango i Bękarty Wojny ( ͡° ͜ʖ ͡°)
- Scarface

Chętnie bym obejrzał coś mniej znanego, może o jakiejś rosyjskiej mafii czy coś ale nie chcę filmów akcji że Stiwen Seagul rozwala w zemście wszystkich tylko wiecie chyba o co chodzi się rozpisuje niepotrzebnie jak zwykle ja.
Więc jak coś znacie czekam na propozycje. Mogą być też jakieś filmy noire w tych klimatach.

Grałem też w Mafie II i mi się bardzo podobało oczywiście wszystko skopiowane i wszystkie filmy są podobne, vendetty, przyjmowanie kogoś do rodziny, strzelanie kapiusia, itd. ale jakoś mi się nie nudzi xdd

I oglądałem też dokument o tych podsłuchach jak pokonali mafię w Nowym Jorku chyba się nazywa po polsku to "Miasto strachu: nowy jork kontra mafia" i jest to prawie irishman taki tylko z perspektywy policji i to dokument prawdziwy nie film xd.
  • 167
@velros: Albo Stargirl albo Batewoman. Gotham nie oglądałem wiec nie wypowiem się. Co do Marvela to serialowym produkcjom typu Punisher czy Daredevil daj szanse. Nie są takie cukierkowate jak filmy. Czuć bardziej ten komiksowy klimat. I mówi ci to wieloletni fan komiksów zarówno Dc jak i Marvela.
@Bleper: Dzięki.
Punishera lubię, trochę taki max payne ale nie do końca, chociaż mało znam historii, trochę czytałem i filmy widziałem więc nie mam wiele do gadania. Ale to prawda są w Marvelu postacie właśnie "komiksowe".
Bo te filmy to totalna żenada jest IMO nie chodzi o hamerykańskość ale trylogia spiderman miała jakiś realizm klimat, a te co rok avengersy i wincyj postaci wincyj laserów wybuchów i ratowania ziemi jak to
@velros: W każdym uniwersum są postacie,które mniej lub bardziej przypadają do gustu. Punisher jest genialny z tego względu iż nie ma żadnych supermocy(chyba że chęć zemsty za to uznamy),dlatego może się z nim utożsamiać każdy, którego życie choć raz skopało po dupsku(z różnych względów). Daj jednak uniwersum Marvela szansę bo jest tam mnóstwo niedocenianych postaci. Avengersi to tylko te najbardziej znane. Medialne nawet bym powiedział. Dc to też nie tylko Batman