Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@matkobossco: jestem ale młody dopiero lvl 1,5 roku. Mieszkamy na głębokiej prowincji więc zamierzam ochrzcić tylko i wyłącznie w przypadku jeśli młody będzie prześladowany z tego powodu w szkole. W innym wypadku nie planujemy.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@matkobossco: ślub cywilny. Sami za niego płaciliśmy. Babcie coś pomarudziły ale olaliśmy i jakoś przyszły na uroczystość. Teść ponarzekał ale on od lat nie chodzi i tak do kościoła a chrzest był dla niego okazją do picia wódki. Więc olaliśmy całkowicie jego opinię. A moja rodzina dewotów i fanów radia Maryja jest 300 km dalej i wszystkie ich wzmianki na temat religii od lat zbywam "xD"
@matkobossco nie mamy ślubu kościelnego bo jesteśmy oboje niewierzący.
Coś tam stękali zwłaszcza o chrzest naszej córki ale my z mężem jesteśmy oboje stanowczy i w zasadzie nie wdajemy się w przedszkolne dyskusje.
Nasze życie, nasze małżeństwo, nasze dziecko. Ucinamy temat. Bardziej naciskał teść to mu się odechciało jak przestaliśmy się widywać kilka miesięcy. Moi rodzice przełknęli to dużo sprawniej.

Oczywiście że zrobić po swojemu. Żyj dla siebie nie dla innych. Nie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@nama: o to to. U nas ból dupy teścia jak usłyszał że cywilny. Jak się dowiedział że będzie wesele to już nic mu nie przeszkadzało xD Tak to w Polsce jest chyba.
@matkobossco: z minusów to młody nie ma chrzestnych więc nikt mu nie kupuje prezentów. Poza nami rodzicami ofc. Ale odstawianie szopki i zobowiązywanie do kupowania prezentów ludzi (a tym są chrzestni w Polsce) jakoś nie było w naszym
@Ishvarta: @nama: zastanawia mnie jeszcze właśnie sprawa dziecka. Co z religią w szkole i z komuniami. Nie chciałabym, żeby moje dziecko się czuło jak jakiś wyrzutek tylko dlatego, że żyjemy w państwie kościelnym 100 lat za murzynami.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@matkobossco: prosta sprawa. Podczas chrztu niemowlaka przysięgasz wychowywać dziecko w duchu katolickim i często zobowiazujesz się wziąć ślub kościelny (albo zapłacisz). Ale jest mały haczyk - w wieku 7 lat wg KK dziecko jest osobą dorosłą. Wystarczy jego wola i proboszcz (po formalnościach poinformowaniu biskupa) musi udzielić chrztu bez zbędnego marudzenia. Także jeśli młody będzie w szkole prześladowany z tego powodu to na luzie zrobimy mu chrzest u komunię w jednym.
@matkobossco masa ludzi teraz nie chrzci. Już "za moich czasów" połowa klasy miała w liceum w dupie religię. Teraz to może nie będzie większość w klasie bez chrztu ale na pewno część (jeśli nie mówimy o mega prowincji)

Zresztą, nie wiem kiedy byłaś ostatni raz w kościele. Ja kilka tygodni temu na pogrzebie i wtedy dotarło do mnie że jak oni chcą to dalej sprzedawac w takiej formie tym wszystkim alternatywom i
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@nama: chciałabym być tak optymistyczna. Ja niestety zauważam głównie antyklerykałów wokół co na slub i chrzest biegną pierwsi bo przecież jak to tak bez ślubu w kościele () a normalnie ofc nie chodzą.
Najlepsza jest moja szwagierka, fanka horrorów. Ochrzciła bo wierzy w te wszystkie opętania i wierzy że dzięki temu ochroniła dziecko xD (tak, czerwona wstążeczka też była xD)