Wpis z mikrobloga

Od marca zbieram sobie płyty CD. I będę je sobie 'recenzował' i wstawiał jakieś, krótkie info o wykonawcach.
Tag do obserwowania: #purplemusic

Dzisiaj udało mi się dorwać płytę #frankzappa w Biedrze. Chyba raczej lokalnie u mnie rzucili jakieś starocie z magazynów, ale może i u was wystawili. Jak coś to polecam, jeśli nie jesteście napaleńcami, którzy koniecznie muszą mieć pierwsze wydanie płyty czy jakieś japońskie wydania z bonusowymi trackami to Biedra jest w pytę. Co jakieś 1,5 miesiąca pojawia się nowa pula płyt ale dobra. Mniejsza o to.

Franka Zappa poznałem w sumie dlatego bo gość zmarł w dniu moich urodzin tj. 04.12.1993. Skubany był prześwietnym gitarzystą i kompozytorem, niesamowicie płodnym artystycznie. Płyt wydał pierdyliard, w komentarzu podrzucę grafikę, która z pewnością ułatwi osobom, które go nie znają zapoznanie się z twórczością. Grał #rock #rockprogresywny #jazz #pop awangardę a nawet muzykę barokową czy renesansową ale do niej jeszcze nie dotarłem :D

Jego teksty odzwierciedlały jego obrazoburcze poglądy na utrwalone społeczne i polityczne procesy, struktury i ruchy, często w humorystyczny sposób. Był zaciekłym krytykiem głównego nurtu edukacji i zorganizowanej religii oraz szczerym i pełnym pasji zwolennikiem wolności słowa i samokształcenia. Propagował udział w życiu politycznym i zniesienie cenzury. W przeciwieństwie do wielu innych muzyków rockowych swojego pokolenia osobiście nie akceptował narkotyków, ale wspierał ich dekryminalizację i regulację. Do tego był też reżyserem, scenarzystą, i producentem filmowym.
#muzyka
purplepulp - Od marca zbieram sobie płyty CD. I będę je sobie 'recenzował' i wstawiał...

źródło: comment_1605549769b0x3Ien9FAxyUymvmhw5xD.jpg

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
@purplepulp: Ta płyta to arcydzieło, Frank wymiata w każdym utworze, w dodatku jak na jazz jest to bardzo przystępne i melodyjne, przez co pokochałem ten album już od początku. A "Willie Alfons" to chyba jej szczyt. Świetny riff i niesamowity popis gry Zappy.

  • Odpowiedz