Wpis z mikrobloga

Mirabelki, znacie jakieś dobre kremy do twarzy, ale takie żeby lekko natłuszczamy i mocno nawiązały i najlepiej aby lekki film zostawiały, ale nie zapychał. Używam kwasu hialuronowego i garniera tego aloe jelly, ale to się szybko wchłania i czuje jakby skóra była za mali nawilżona, a często stosuje kwasy i mam odpadająca skórę ( ͡° ͜ʖ ͡°) problem w tym, ze jak nałożę jakis bardziej nawilżający krem, to z rana mam już zatkane pory...
#mirabelkopomusz #kosmetyki #rozowepaski #pytanie
  • 27
  • Odpowiedz
@ZumpkaChinskax: mi się dobrze sprawdzają kremy z Lirene natura, i na dzień i na noc, nic nie zapycha. Może np z Miya jakiś krem by ci podpasował? Uzywam sporo kosmetyków od nich, co prawda nie kremy ale bardzo się sprawdzają. No i pod krem dobrze jest użyć serum :)
Vianka nie polecam, no nie leży.
  • Odpowiedz
@vkzk: No właśnie, jak z tym serum, pod krem czy na? Mam z tołpy pro age z wit c, ale tp wszystko się wchłania. Na dzień akurat, ale czuje, ze trochę natłuszczona potrzebuje mija skóra na noc pomimo, ze jest tłusta
  • Odpowiedz
@ZumpkaChinskax: bawełniany Cien z serii Food For Skin, którego znajdziesz w Lidlu :) Ładnie nawilża, w moim przypadku najlepiej z dotychczasowych kremów. Filmu może nie zostawia, ale po nałożeniu delikatnie czuć go na twarzy. Co najważniejsze, nie zapycha porów. Jak masz dobre doświadczenia z kosmetykami Tołpy, to tym bardziej powinien Ci się sprawdzić.
  • Odpowiedz
@ZumpkaChinskax: serum pod krem, jak używasz aloesu to też pod krem. Ciężko mi powiedzieć jak jest przy tłustej skórze bo ja mam suchą w opór ale może po prostu na noc potrzebujesz czegoś bardziej treściwego niż ten żelowy garnier. Bielenda ma też całkiem fajne serie te nowe, i składowo są ok. Teraz w rosku też można na 2+2 dorwać jak masz kupon w apce, z Miya i Lirene też.
  • Odpowiedz
@girlsjustwannahavefun: retinol jest spoko tylko trzeba umieć używać. Na noc, małe stężenie i najlepiej zacząć raz-dwa razy w tygodniu i zobaczyć jak skóra na niego reaguje. Jak nie bedzie podrażnień po kilku tygodniach to można zwiększać częstotliwość :) Trzeba uważać bo retinol może wysuszać, podrażniać, powodować złuszczanie się skóry. No i trzeba używać filtrów w ciągu dnia :)
  • Odpowiedz
@girlsjustwannahavefun: Zaczelam od najmniejszego 0,2%. Uzywam go tak co trzy dni i u mnie sprawdza się idealnie, wiedze, ze mi buzie rozświetlilo ładnie i nawilzylo, następne opakowanie będę już kupować mocniejsze. Ale tak jak radzi Mirabelka wyżej, musisz sprawdzić jak buzia zareaguje
  • Odpowiedz
@ZumpkaChinskax: Rekomenduje markę La roche posay w hebe mają teraz dosyć mocne promocje na black friday. Możesz spróbować gdzieś wyprosić próbki w aptece albo kupić próbki na allegro. Mam skórę mieszaną zaczerwienioną, łuszczącą się okresowo (szczególnie na zmianę pogody i silny wiatr) poza tym maski przyklejone do twarzy nie raz na więcej niż 4h (medyk here) nie sprzyjają . Póki co zastosowałem La roche posay Rosaliac AR intense na zaczerwienienia
  • Odpowiedz