Wpis z mikrobloga

@D3v0: Kup od Pizzer_PL. Na początek polecam Caputo Pizzeria, albo 5 Stagioni jw, albo te słynną Petrę 5037. Wszystkie mąki dobrze radzą sobie z wodą.
Od pizzera wez sobie Salami Picante na spróbowanie i połóż na nie Mascarpone. #!$%@? smak.

Odnośnie linków. Mutti ostatnio były w Biedronce za 4 zł. Mąka 6-8 zł. Drożdże lepsze są świeże, także sam widzisz ile ten zestaw jest droższy.
@D3v0: Tak Caputo pizzeria z tego co wiem jest wykorzystywana w jednej z najlepszych pizzerii w Neapolu Da Michelle. Do tego weź passate mutti (w butelce) i mozzarelle di buffala. Ciasto wg kalkulatora pizzy od klubu przyjaciół pizzy i masz mały Neapol w domu :)
Max ile daje piekarnik i jak najbliżej grzałek. Robi się na pierwszej lub drugiej półce od górnej grzałki, z funkcją grilla najlepiej. I to przed włożeniem do piekarnika lekko się uchyla drzwiczki i czeka aż grzałka grilla będzie się robić czerwona (będzie pracować z największą mocą) i wtedy na ok 1-2 min. Najlepiej mieć kamień do pizzy, ale jak nie masz to trudno zwykła blaszka musi wystarczyc, po prostu ciasto od spodu
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@D3v0: spoko, no to ja bym tym bardziej dał pod sama blachę i dał tryb grilla. Ustawił tryb grill na 240 stopni z termoobiegiem do rozgrzania piekarnika i blachy/kamienia. I minutę przed pieczeniem pizzy przełączył na max 250 i po minucie wrzucił pizze. Tu głównie chodzi o to by wrzucając pizze do piekarnika musisz mieć max działające grzałki
@michukrot: trochę się martwię o czas bo do tego czasu nagrzewałem piekarnik z blachą i piekła się z 7-8 minut tylko ze na środku ( ͡° ʖ̯ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@D3v0: nie wiem jak w piekarniku gdzie nie masz grzałki na wierzchu, ja bym zrobił tak jak napisałem, oczywiście jeżeli pizza nie byłaby dobra po tych 2 min to bym przedłużył do wyrośnięcia brzegów i przynajmniej do zarumienienia pizzzy. To też ciasto na naoletane jest cieniutkie więc nie potrzebuje dużo czasu na wypieczenie.