Wpis z mikrobloga

Co myślicie o takim komputerku? Całość 3433zł

We wrześniu pytałem o komp do zastosowań biurowych za 1000zł ale stwierdziłem że dozbieram troche pieniążków i złoże cos w czym bedzie mozna tez w cos zagrac, zrobic jakas edycje wideo, generalnie komp ma starczyć na kilka lat.

W październiku myślałem o Ryzen 5 3600 ale podrożał więc padło na R3 3100 a w razie czego w AM4 będzie można wsadzić mocniejszy procesor jak stanieją.

Warto za 50zl wziąć ten update biosu?


#komputery #pcmasterrace
Ksemidesdelos - Co myślicie o takim komputerku? Całość 3433zł

We wrześniu pytałem ...

źródło: comment_1605469469fgKTfaX6zCAnUkcNE1Kdpl.jpg

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
mocniejszy procesor jak stanieją


@Ksemidesdelos: już nie stanieją, jak już to podrożeją (nowe)

Natomiast używki od 5600 w górę będą trzymały ceny

Jeżeli chcesz lepszy procesor, bierz od razu
  • Odpowiedz
@Ksemidesdelos: w takiej kwocie bym szedł w intela 10400f (wydajność ryzena 3600 a tańszy o jakieś 250zł).
Ja bym złożył coś takiego:
https://www.x-kom.pl/lista/tsbebzas6
(ten dziwny amd readeon boundle co jest na liście zmieni się na 0,01zł jak dodasz do koszyka) więc wychodzi 3560zł
dużo lepszy procek, grafika na tym samym poziomie, zasilacz z lepszymi zabezpieczeniami.
I jak możesz to dołóż to lepszej wersji tego 5600XT, na przykład w avansie masz wersję
  • Odpowiedz
@Ksemidesdelos: 520 zł za 3100 to jest jakiś ponury żart, jak można dostać go za 470 zł od ręki. Nie bierz w morele. Względem 2060, 1660 super jest 15% słabsza, to już twój wybór czy wolisz dopłacać. 5600XT na pewno zyska z czasem względem Nvidii, co widać już po 5700XT, który zyskuje z czasem, przez co ceny tej karty zbyt nie maleją. Kości brałbym szybsze, jak nie umiesz kręcić: https://www.ceneo.pl/89437540

Jak
  • Odpowiedz
chce kupic wszystko w morele razem ze złozeniem za 1zł, nie chce sam składać


@Ksemidesdelos: Nie jest powiedziane, że złożą ci profesjonalnie... Najlepiej samemu składać, bo wiesz później co i jak. Ewentualnie dać zarobić komuś z sąsiedztwa, jak nie umiesz i tak dając 50 zł takiemu taniej ci wyjdzie niż kupowanie wszystkiego w 1 sklepie.
  • Odpowiedz