Wpis z mikrobloga

Jest mi ktoś w stanie w prosty sposób wytłumaczyć jak znaleźć stawkę cła za artykuły dekoracyjne oraz artykuły dekoracyjne zaw. kwiaty przy imporcie z Chin?
Jak wygląda kwestia dopuszczenia takich artykułów do handlu w UE? Wymagane są konkretne certyfikaty?
#alibaba #import #aliexpress
  • 3
@ranny 67021000 kod celny na kwiaty z tworzyw sztucznych jeśli o to Ci chodzi, stawka 4,7 % do wartości faktury dolicz koszty transportu poza ue. I tyle zapłacisz cła. Certyfikatów moim zdaniem nie trzeba żadnych. Pamiętaj że jeśli będzie to ilość handlowa każdy produkt musi mieć oznaczenie kto jest importerem i skąd pochodzi produkt
@glock89: super, dzięki za podpowiedź.
Wiem, że wiedza jest cenna, natomiast byłbyś w stanie mi przybliżyć na czym polega oznaczenie produktu i określenie pochodzenia? Czy masz na myśli fizyczne oznaczenie przesyłki czy chodzi o dosłanie FV do odprawy celnej?
@ranny na fakturze powinien być zapis country od origin: China oraz informacją odnośnie Incoterms. Na produkcie powinna być naklejka z opisem kto jest importerem i jaki jest kraj pochodzenia. I najlepiej jakby to zrobił już Chińczyk. Przy dopuszczeniu do obrotu towar musi być oznaczony. Pytałeś jeszcze o pozostałe artykuły dekoracyjne.( Poza kwiatami cło na nie wynosi z tego co pamiętam 6,5%) mówię o tworzywach sztucznych.