Wpis z mikrobloga

Mireczki pomocy! Moja babcia ma 80 lat i ciężko przechodzi covid. Ma zajęte 75% płuc i niezbyt dobre rokowania. Potrzebne jest osocze od ozdrowieńca z rzadką grupą krwi Arh-

W banku krwi póki co tego nie mają, dlatego zwracam się Do Was o pomoc - każdy plusik, dodatkowy zasięg, a może kontakt z taką osobą to szansa na uratowanie jej życia. Bardzo ją kocham i chce żeby wróciła do domu. Proszę Was pierwszy raz o wsparcie i wierzę w moc wykopu.

Z góry dziękuję.

#koronawirus #covid19
  • 105
  • Odpowiedz
@nomadicgoogler: w skrócie angażuj ludzi, ile mozesz, tak jak ja. Trzeba się jednak liczyć z tym, że nie można ponoć adresować osocza konkretnej osobie, ale próbki trafiają do ogólnopolskiej bazy, wiec szansa, ze któreś osocze trafi do Twojego teścia (pewnie jest kolejka).
Osocze zamawia i monitoruje status zamówienia szpital, ale masz prawo cisnąć o to i dopytywać
  • Odpowiedz
@Grzybin: Hej, moja grupa krwi i miasto, ale są dwa problemy:
-obecnie sama przechodzę covid ( mam nadzieję, że zostało maksymalnie kilka dni)
-miałam zator płucny i biorę leki rozrzedzające krew, możesz dopytać, czy mogłabym oddać osocze (krwi oddać typowo nie mogę), niestety wątpię bym mogła, nawet nie mogłam być dawcą szpiku :(
Jednak gdybym mogła się przydać daj mi znać i dużo zdrowia dla babci.
  • Odpowiedz
Przykro mi Mirku ale w to brzmi jak 3/4 faza. Osocze podaje się czasami w drugiej a skuteczność stoi pod znakiem zapytania. U Babci sterydy, heparyna tlenoterapia, ewentualnie ecmo. No i oczywiście nawodnienie i zmiana pozycji. Może wyjdzie ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@Grzybin: akurat moja grupa. Miałem miesiąc temu covid, ale nikt mi drugiego testu nie zrobił, czyli raczej będzie mi ciężko oddać osocze. Jutro zadzwonię do RCK i zobaczę czy przyjmą.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Grzybin: Sama przechodzę coivd i chętnie bym pomogła innym ale mam niedoczynność tarczycy. Mam nadzieję że znajdziesz lek na czas i jakoś wszystko się unormuje, trzymam kciuki żeby z twoją babcia było dobrze, życzę zdrówka, trzeba wierzyć że będzie dobrze!
  • Odpowiedz
widzę mamy kolejnego dzbana pt. "Włoncz myślenie" wirusa ni ma. Spiseg. Założę się, że jesteś po zawodówce/masz naście lub ledwo 20 lat/ pochodzisz z mało bystrej rodziny operującej nedznymi genami. Obstawiam trafienie minimum raz. Z góry czarna, więc się nie produkuu


@wuzet3: Haha mam znajomego takiego właśnie anty co gada farmazony i trafiłeś nawet dwa razy, tylko z jednym nie bo ma dużo więcej niż 20 lat. ( ͡°
  • Odpowiedz
@Grzybin: gdzie się zaraziła i po co wychodziła z domu? albo po co ktoś się z nią kontaktował?

ja swojej starszej rodziny nie widziałem od marca, a zakupy mają dostarczane pod drzwi bezkontaktowo

żyją, nie mają covida, nie trzeba szukać dla nich osocza
  • Odpowiedz