Wpis z mikrobloga

Mam synology i chcę zrezygnować z Quick Connect na rzecz OpenVPN (Quick connect używam tylko na komórce, tak to albo łącze się po sieci lokalnej z komputera stacjonarnego, a z laptopa za pomocą ovpn). Na chwilę obecną poprzez dane komórkowe z uruchomionym VPN wszystko śmiga, jednak chciałbym, żeby po podłączeniu do sieci lokalnej poprzez wifi połączenie dalej działało, da się to jakoś ogarnąć?
Podejrzewam, że chodzi o Nat Loopback, jednak mój router (mam z multimedi) nie obsługuje tego. Dodam, że serwer VPN mam postawiony na synology, oprócz tego mam w razie czego dostępny jeszcze router mikrotika.

EDIT.
Zapomniałem wspomnieć, IP mam dynamiczne ale za pomocą synology mam DDNS 'mojadomena'.synology.me

#synology #chmura #siecikomputerowe #sieci
  • 9
@mmichal: @mzuczek: Jeszcze mam jedno pytanie, gdy łącze się poprzez ovpn z Synology i potem loguję się poprzez przeglądarkę do niego (np. IP 10.8.0.1:5000), to mam komunikat, że połączenie jest niezabezpieczone. Czy pomimo połączenia VPN dane sobie latają niezaszyfrowane po sieci? Jak używałem połączenia bezpośrednio po DDNS to miałem połączenie zabezpieczone (zarówno do DDNS, jak i do ovpn używam certyfikatu od Let's encrypt)
źródło: comment_1605513419xVeyyos4s8JahrNkon7XXq.jpg
@MatiJas1231: Tunel vpn masz pomiędzy twoim urządzeniem a siecią gdzie jest NAS. Tutaj powinny być one szyfrowane. Mogą być nieszyfrowane w sieci docwowej, ale to nie powinno mieć raczej większego znaczenia. Jak chcesz to możesz wyrobić certyfikat z podpisem własnym dla tego adresu IP i dodać wyjątek w przeglądarce