Wpis z mikrobloga

Dziś w Pruszkowie policja chroniła dom niejakiego Bąkiewicza i zatrzymała marsz Strajku Kobiet. Legitymowanie uczestników marszu.

No i się zastanawiam, kto tu jest bardziej żałosny:

a) szef potężnej Straży Narodowej (350 tys ze zbiórki przytulone), którego chroni policja przed spacerem licealistek z mamami,
czy
b) policjanci, którzy chronią "organizatora" marszu, którego uczestnicy rzucają w nich hulajnogami elektrycznymi i racami.

#bekazpisu #bekazprawakow #bekaznarodowcow #strajkkobiet #protest #pruszkow
Andreth - Dziś w Pruszkowie policja chroniła dom niejakiego Bąkiewicza i zatrzymała m...

źródło: comment_1605306517aUkM3HTBvgqPdRkm7YfI34.jpg

Pobierz
  • 60
  • Odpowiedz
@l1pka: Szły ulicą. Policja ustawiła kordon w poprzek, żeby nie doszły do domu Bąkiewicza (nie znam topologii Pruszkowa i nie wiem, gdzie ten dzban mieszka, może po prostu przy głównej ulicy i był na trasie).
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@Andreth: No jeżeli typ faktycznie jest zagrożony to powinni go chronić bez względu na dorobek. Karę powinien sąd wymierzyć.
  • Odpowiedz
ale pamietaj ze niektorzy tez zabrali ze soba kosy i wlozyli pod zebro jednemu obroncy kosciola, wiec, tak, tego, ochrona jest jak najbardziej zasadna.


@KomentatorTramwajowy: tak było, a niektóre miały kałasze, m4, a jedną widziano ze świętym granatem ręcznym.
  • Odpowiedz
@Andreth: starając się zachować jakiś tam obiektywizm: niebiescy są od pilnowania porządku. Taki dostali prikaz z góry i czy się z tym zgadzają czy nie, muszą tam się udać i tego porządku przypilnować.
Co do protestu - fajnie, że dziewczyny i chłopaki poszli "pomachać" bączkowi - niech wie, że ludzie będą o nim pamiętać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Poza tym, jestem bardziej niż pewien, że bączek wśród
  • Odpowiedz
@KomentatorTramwajowy:

Policja o bijatyce przed kościołem: Nie było noża

"Wyborcza" jeszcze tego samego wieczoru skontaktowała się z wielkopolską policją, czego nie zrobiła publiczna rozgłośnia. Maciej Święcichowski z biura prasowego komendy wojewódzkiej przekazał: - Przed kościołem doszło do scysji między dwoma grupami. Osoby, które były na miejscu, zostały wylegitymowane i pouczone. Nie otrzymaliśmy żadnego zawiadomienia o przestępstwie. Nie mamy też żadnej informacji o użyciu noża.

Mężczyzna, który rzekomo miał być raniony nożem,
  • Odpowiedz