Wpis z mikrobloga

po kilku rozmowach z wujem, który jest mocno into #keto jakoś od roku sam postanowiłem spróbować
żeby pamiętać jak się czułem i jak to przebiegało będę sobie tutaj spisywać rzeczy, a nuż kogoś zainteresuje, zakładam więc tag #dziennikketozy

dzień 1:

na śniadanko #jajecznica z 4 jaj na maśle klarowanym + mały kabanosik + kawusia ze śmietanką 30%, po 5h dalej nie czułem żadnego głodu, ale postanowiłem zjeść obiad bo ruszam w trasę i nie będę miał potem okazji raczej nic przygotowywać

więc na obiad 250g wątroby drobiowej(tez na maśle ( ͡° ͜ʖ ͡°)) z sosikiem z pieczarków, cebuli i śmietany 30%, przepis od ketokocura

na ten moment czuję się dobrze, chociaż to dopiero 1 dzień i ciężko oczekiwać konkretnych efektów czy spadków energii

podejrzewam, że nic więcej dziś już nie zjem, ale zobaczymy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

pytanko do ludzi stosujących dietę: liczycie kcal? aktualnie mam około 95kg przy 183cm wzrostu, czyli nadwagę, chciałbym zrzucić i stąd też pomysł na keto. jeszcze zanim się za to wziąłem robiłem taką "zwykłą" dietę i fitatu wyliczył mi niecałe 2k kalorii dziennie, czy przy ketozie to się zmienia?
g.....t - po kilku rozmowach z wujem, który jest mocno into #keto jakoś od roku sam p...

źródło: comment_1605281802nbHyZkNxAxtjuRO9lfoVrR.jpg

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
liczycie kcal?


@glasn0st: Ja liczę. Na początku diety, w adaptacji nie liczyłem żeby organizm spokojnie wszedł w keto potem już liczyłem i ładnie schudłem, potem olałem i przybrałem 2kg a teraz znów chcę wrócić do chudnięcia i liczę w aplikacji.
  • Odpowiedz
@glasn0st: zapotrzebowanie kaloryczne obliczyłem tutaj. https://tdeecalculator.net/
Tak mi Mirki poradziły i chyba dobrze, bo to co jest w innych kalkulatorach coś słabo liczy. Dla przykłady w fitatu mam zapotrzebowanie na kalorie na poziomie 3129kcal a w tym co zalinkowałem około 2400kcal dobowo.
Redukcja na keto szła mi doskonale tak długo jak trzymałem deficyt. Dodam, że na adaptacji jadłem pod korek i dopiero po miesiącu zacząłem robić deficyt. Dodatkowo samo wyszło mi
  • Odpowiedz
@Inveth: w sumie dla testu, deficyt na diecie zwykłej, wysokowęglowodanowej też robiłem i waga jako tako spadała
słyszałem dużo dobrego o ketozie i ilości energii jaką się ma w tym stanie i chce wypróbować ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz