Wpis z mikrobloga

Jakie nowe #auto kupić za 90-100k po ew. zniżkach.Wymagania #suv, dobre wyposażenie czyli automatyczna klimatyzacja, sensowny silnik, czujniki/kamera cofania, podgrzewane siedzenia itp. Ogladam oferty i narazie najsensowniejsza wydaje się #skoda kamiq 1.5 tsi manual.

Polecacie jakieś inne sensowne auto, fajnie jakby silnik był sensowny - auto będzie robić 20k rocznie, dobrze jakby 10 lat pojeździło. Które marki mają sensowne rabaty? Nissan Qashqai?
#motoryzacja
  • 34
  • Odpowiedz
@msilent: Moim zdaniem Kamiq to ciekawe auto. Z grupy VAG w tym segmencie wypada chyba najsensowniej.

Ten automat postawiłbym jako wymóg konieczny.

1.0 TSI to też jest wystarczający silnik.
  • Odpowiedz
@komoornik jechałem tym kamiqiem z 1.5 TSI, zbiera się to nawet, ale i tak uważam, że za mały silnik na taki samochód, już bym wolał mazdę, nie bawią się w downsizing
  • Odpowiedz
@Niles moze i tak, ja mam swoje zdanie na temat kosiarek z turbo i tyle, dla mnie to jest nic nie warte, rozsypie się po 100 000km i tyle, jeszcze jak będzie olej wymieniany co 30k, bo tak producent powiedział i najlepiej 0w30 (tłusta woda), to pewnie i szybciej
  • Odpowiedz
@msilent: nawet 1.0TSI 115KM wystarczy. Kamiq jest lekki i opływowy. Dla porównania Kamiq z tym silnikiem ma 0-100 - 9.9s, Skoda Rapid, teoretycznie o wiele mniejsza z silnikiem 110KM ma 9.8s, wystarcza. Tylko pamiętaj że biorąc DSG koniecznie dorzuć przełącznik trybów pracy auta, bo bez tego utkniesz na zawsze w trybie Eco, co zostało wymuszone normami spalin. Skoda z tego co pamiętam ma pamięć trybów więc jak wyłączysz z eco na
  • Odpowiedz
@Heady1991: następny, moja kosiarka jeździ już 55k i nie chce brać oleju, widziałem już nie jedna "kosiarkę" która nalatała ponad 200k. Interwały wymiany oleju są ok co 30k pod warunkiem że robi się trasy, chyba logicznym jest że jeżdżąc krótkie trasy na zimnym silniku interwał należy skrócić ale to jest standard od dziesięcioleci w każdym samochodzie (takie zalecenia widziałem w instrukcjach aut z lat 90) i nawet dealer zaproponuje ci częstsze
  • Odpowiedz
@Niles i tak bym wymieniał max co 15k km nawet, jakbym jeździł same trasy, nie ufam producentowi, a 1.5 TSI się nadaje do fabii najwyżej, do kamiqa i wyżej powinno być conajmniej 2.0, takie moje zdanie
  • Odpowiedz
@Heady1991: dlaczego? Bo tak "czujesz"? Liczby mówią same za siebie, Kamiq jest lekki i ma dobrą aerodynamikę co potwierdzają wyniki przyspieszenia, a na trasach silnik i tak będzie wył jeśli jest zła skrzynia biegów. Mam porównanie mojego 1.0TSI 3 cylindrowy z 6 biegową skrzynią i prawilny 4 cylindrowy 1.6 też z 6 biegową Hyundaiu, u mnie przy 140kmh 2800 obr, w Hyundaiu prawie 4000obr, oba auta za około 60k zł ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz