Wpis z mikrobloga

Po dniu używania XSX jest kilka rzeczy, które mnie zawiodły:

1) mam monitor LG 27GL850-B, który powinien wspierać 1440p 120hz nawet po kablu HDMI 2.0, ale niestety jeśli włączony jest VRR Xbox uparcie przełącza mnie na 1080p (a powienien wspierać VRR przy 120hz wg tej strony)

2) Quick Resume rzadko kiedy działa... sprawdzałem na tytułach które zostały zoptymalizowane pod Series S/X i chyba działało tylko dla Touryst i Ori. Mam nadzieję, że z czasem to ulegnie zmianie.

3) Prędkość pobierania spada drastycznie jak jakaś gra jest uruchomiona w tle. Normalnie pobiera mi w okolicach 200Mb/s, ale gdy gra jest otwarta w tle prędkość spada do jakichś 20Mb/s...

4) Forza Horizon 4 podczas 10-15 minut gry zcrashowała mi ze dwa razy. Raz kompletnie wyłączając konsole, a raz pad był kompletnie nieresponsywny.

5) Nieresponsywność pada zdarzyła mi się też raz o ile dobrze pamiętam w Outer worlds. Jakiś problem ze sterownikami ? Co prawda w tym przypadku po jakichś 5-10 sekundach sytuacja wróciła do normy.

6) Szkoda, że dashboard nie wspiera HDR. Przez to wejście do gry i z powrotem do dashboardu powoduje 2-3 sekundowe opóźnione, bo ekran się musi dostosować.

To tyle, jestem ciekaw czy ktoś inny też ma podobne problemy do moich.

#xbox #xboxseriesx
  • 33
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mino5: 4K/120Hz issue with variable refresh rate (VRR)

Microsoft has confirmed there are issues with variable refresh rate (VRR) when playing in 4K at 120Hz on Xbox Series X/S. This applies to numerous TVs, not just from LG, and may also affect PS5. If updating your firmware didn’t fix this issue, try disabling VRR in: Settings > General> TV & display options> Video modes> uncheck the box for Allow variable
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Fox7er czyli przy 1440p nie powinno byc problemu... moze AMD kłamie ze Freesync z moim monitorem powinno działać przy 1440p 120Hz
  • Odpowiedz
No właśnie nie mogłem sobie przypomnieć jak to było na XO.


@mino5: na xox mam to samo, nawet jak gra jest w tle to prędkość pobierania spada do 20mb/s dziwne, ze nie podkrecili tego na xsx skoro ma szybki dysk ssd
  • Odpowiedz
@Yaggar: Mylisz sie gdyby taka opcja przełaczania była to nawet jak transfer pojdzie priorytetowo w góre gra zaliczała by ścinki.Obciąż sobie dużą ilością sciaganych danych dysk i zagraj w takie call od duty na pc będziesz mieć to samo. To kwestia ograniczeń a nie softu.
  • Odpowiedz