Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Fan_Morawieckiego: Auto to tylko środek transportu z a do b
Wybór padł na Passata B5 1.9 TDI 110 koni kupiony za 5000zl
Przez ostatnie dwa lata koszt serwisu 435zl - oleje, filtry i hamulce tył. Pali 7 litrów zawsze dojeżdża do celu, ma klimę i gra muzyka czego chcieć więcej :D
Kasę lepiej wydać tam gdzie trzeba :)
  • Odpowiedz
Czasami trochę więcej, czasami trochę mniej. Z większością aut celuję w paroletnie używki, po największym spadku wartości.


@FenixxPl: Od ilu lat tyle zarabiasz?
W sumie ogólnie pytam na ile mogę sobie pozwolić kupując auto, by to nie było przesadą. Faktury na 40k brutto wystawiam i się zastanawiam ile sens wydawać
  • Odpowiedz
@Fan_Morawieckiego: Okolice półtorej roku obecnie, z tym że zdarzały się miesiące gdzie to było ~60k netto na fakturach.
To ile chcesz wydawać to zawsze kwestia personalna. Jak sam widzisz po odpowiedziach, niektórzy wolą wydać parę tysięcy i mieć niepozornego gruza, ja lubię jeździć i jeżdżę sporo (również dla funu) toteż chętnie i często zmieniam "zabawki" więc wydaję więcej ale nie szkoda mi tego.
  • Odpowiedz
@Fan_Morawieckiego: odnośnie tych aut pod silkami - kumpel miał kiedyś x6m w najmie, pracując na stawce 90pln/h ¯\_(ツ)_/¯ mam wrażenie że w takie auta często ludzie ładują więcej niż rozsądek mówi, i wcale nie zarabiają po 40k miesięcznie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Fan_Morawieckiego: na b2b tylko leasing, to jest oczywiste. Druga sprawa to limit 165k kiedy możesz w miarę sensownie władować w koszta. Szkoda by mi było kupić furę powyżej tej kwoty, januszowe serce by płakało
  • Odpowiedz
odnośnie tych aut pod silkami - kumpel miał kiedyś x6m w najmie, pracując na stawce 90pln/h ¯_(ツ)_/¯ mam wrażenie że w takie auta często ludzie ładują więcej niż rozsądek mówi, i wcale nie zarabiają po 40k miesięcznie


@fortySeven: No ja mam wyższą stawkę godzinową, ale bez szału, po prostu nie zejdę poniżej 250h ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Okolice półtorej roku obecnie, z tym że zdarzały się miesiące gdzie to było ~60k netto na fakturach.

To ile chcesz wydawać to zawsze kwestia personalna. Jak sam widzisz po odpowiedziach, niektórzy wolą wydać parę tysięcy i mieć niepozornego gruza, ja lubię jeździć i jeżdżę sporo (również dla funu) toteż chętnie i często zmieniam "zabawki" więc wydaję
  • Odpowiedz
GT-ek wyszedł mnie ~170 tysięcy, na życie nie wydaję specjalnie wiele, taka kwota jest spokojnie do oszczędzenia w parę miesięcy.


@FenixxPl: Mega tanio, mi się to kojarzy z autem za pół bańki
  • Odpowiedz
@Fan_Morawieckiego: Audi A5 Sportback w leasingu z rata miesieczna okolo 2500 zl netto. Niestety gdy zawieralem umowe troche sie cykalem i wzialem dwulitrowa wersje silnikowa, teraz troche brakuje mi "pazura" podczas jazdy aczkolwiek czuc dbalosc Audi o detale. Obecna umowa konczy mi sie w czerwcu i po tym mam zamiar wziac Stingera w wersji GT - mam nadzieje ze spelni moje oczekiwania.
  • Odpowiedz