Wpis z mikrobloga

no elo mirki nie wiem jaki samochód sobie kupić xd
jaką maksymalną część oszczędności na niego przeznaczyć/ile miesięcznych pensji?

jak to u was wyglądało?
UWAGA! ANKIETA NIE JEST ILE MIESIĘCZNYCH PENSJI, TYLKO KROTNOŚĆ ŚREDNIO MIESIĘCZNIE ODKŁADANYCH PIENIĘDZY
kawaler #szukamrozowegopaska 26 lat xd w perspektywie kilku lat chciałbym kupić mieszkanie, na wkład własny (20%) to powiedzmy że mam teraz

#samochody #finanse #oszczednosci #budzetdomowy #zycie

ile standardowych miesięcznych oszczędności na samochód

  • 1 lub mniej 12.7% (7)
  • (1-3] 9.1% (5)
  • (3-6] 12.7% (7)
  • (6-9] 10.9% (6)
  • (9-12] 7.3% (4)
  • (12-18] 10.9% (6)
  • (18-24] 7.3% (4)
  • (24-30] 9.1% (5)
  • (30-36] 1.8% (1)
  • 36 i więcej 18.2% (10)

Oddanych głosów: 55

  • 9
@pronter to przecież zależy ile jeździsz... Bo jak raz w tygodniu na obiad do mamy to nie opłaca się kupować drogiego auta, którego utrzymanie będzie drogie... Z drugiej strony jak robisz codziennie trasy to kupuj coś porządnego, wygodnego, z bajerami jak ogrzewane fotele czy przednia szyba, z dobrym wyciszeniem, itp...
@Ranger: w ostatnie 1,5 roku 40 tysięcy kilometrów, i pewnie tak zostanie; po mieście tyle co nic (raz w tygodniu na zakupy), dużo weekendowych wyjazdów

masz coś do polecenia w budżecie... no właśnie, pytanie jest o ustalenie budżetu xD
@KOLEGAMAMY: ogólnie uważam że wydawanie więcej niż połowy swoich oszczędności to w obliczu chęci zakupu mieszkania i potem całego wyposażenia, to trochę słabe w mojej sytuacji. Gdybym nie planował większych wydatków w bliskiej perspektywie, to pewnie spoko ;)
@pronter: Takie ustalanie od wysokości oszczędności jest o dupę rozbić. Każdy powie coś innego. Za mniej niż 30k nic w miarę sensownego używanego nie kupisz. Nowe zaczynają się od 50k za byle co, a prawdę mówiąc od 80k jest coś co ma sens.
I teraz ktoś kto ma 5k oszczędności powie, że 6 miesięcy jest ok bo tyle mu wystarczy na coś sensownego używanego. Ktoś inny mając 1k powie, że trzeba