Wpis z mikrobloga

Dodatkowo, każdy organizator marszu ponosi odpowiedzialność za uczestników danego marszu i ewentualne szkody, które będą wyrządzone.


@Tajny_agent_CIA: to na pewno będzie uznane za łamanie konstytucji co do wolności zgromadzeń. Ogólnie co to za pomysł jakiejś odpowiedzialności za kogoś. jak ktoś coś zniszczy to czemu by nie miał odpowiadać sam. Może jakieś wyjątki dla niepełnosprawnych umysłowo czy nieletnich, ale tak standardowo to każdy powinien odpowiadać za siebie
rozumiesz różnice pomiędzy wcześniej zaplanowanym i odpowiednio długo orgaznizowanym marszem, który został zgłoszony do urzędu miasta Warszawa a spontanicznymi protestami w całej Polsce na skutek kontrowersyjnej decyzji TK? ()


@zexan: Nie. A o co chodzi?
za organizację marszu bez stosownego pozwolenia wydanego przez lokalne władze. Dodatkowo nawet sąd przyznał urzędnikom rację.

Dodatkowo, każdy organizator marszu ponosi odpowiedzialność za uczestników danego marszu i ewentualne szkody, które będą wyrządzone.

Ale prawacki troll tego nie zrozumie ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Tajny_agent_CIA: I dlatego Lempart powinna siedzieć - masz rację.
@stan-tookie-1: Ale gdzie odpowiedzialność za zniszczenia ma jakiekolwiek powiązanie z wolnością zgromadzeń?

Będąc organizatorem czy to marszu, biegu, manifestacji, pikniku czy masowego czytania dzieł Mickiewicza, jak organizator, zgadzasz się na regulamin pod tytułem "Ustawa z dnia 24 lipca 2015 r. - Prawo o zgromadzeniach".
Zgodnie z ty regulaminem, jeżeli uczestnicy marszu/manifestacji łamią przepisy prawa karnego, to należy dany marsz rozwiązać, lub usunąć dane jednostki z marszu. Jeżeli organizator nie zrobi tego
@Tajny_agent_CIA: jeżeli byłoby coś takiego to ludzi nie będą mogli być organizatorami jeżeli nie dysponują gigantycznym majątkiem. Nawet nie mówiąc o tych wydarzeniach podwyższonego ryzyka, ale zrobisz jakiś piknik rodzinno-rowerowy i ktoś spowoduje wypadek samochodowy i cyk 100k z kieszeni organizatora. a jak trafisz kilka drogich aut i jakieś kontuzje ludzi to pójdzie w milion.
a na tych podwyższonego ryzyka to by wychodziło że możesz przyjść jako chuligan i porozrabiać na
@Matan_Jagiz: nic nie wiem o strajku Julek.
Za to wiem, że mają miejsce protesty społeczne, które same w sobie są czynem oddolnym i nie posiadają organizatora. Za wszelkie zniszczenia odpowiada dana osoba, która za dane zniszczenia odpowiada.

I ZAZNACZAM: czym innym jest zgłoszony protest gdzie jest konkretnie wskazany organizator, a czym innym są #!$%@? ludzie, którzy spontanicznie wychodzą protestować.

@ediz4: Maksymalna odpowiedzialność organizatora strajku/zgromadzenia/marszu to kara grzywny. Zamordysto.
@Tajny_agent_CIA: No to dać karę grzywny Bąkiewiczowi, Lempart i dziesiątkom innych Julek co organizowały marsze w swoich miastach. Popierasz?

Za to wiem, że mają miejsce protesty społeczne, które same w sobie są czynem oddolnym i nie posiadają organizatora. Za wszelkie zniszczenia odpowiada dana osoba, która za dane zniszczenia odpowiada.....

Buhahahahahah. spontaniczny. Ty weź kurna zajrzyj do słownika co to jest spontaniczny. Ja wiem że wy zmieniacie język ale bez przesady. Jak
@ediz4: wieź poczytaj trochę ustawę o zgromadzeniach zanim cokolwiek powiesz, lub napiszesz.
Organizatorem zgromadzenia może być osoba prawna lub fizyczna.

Tak, część ostatnich protestów był spontaniczna. Tak jak ten na Żoliborzu. Poza tym zgodnie z PoZ takie protesty, nawet ze wskazanym organizatorem były zgromadzeniami spontanicznymi.

Zgromadzenie spontaniczne jest czymś niezaplanowanym i wymyślonym na poczekaniu. Organizatorzy i protestujący nie wiedzieli jaki będzie wyrok TK, zatem ich reakcja, aby zorganizować protest była właśnie