Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 689
Tak szczerze, z ręką na serduszkach. Kogokolwiek zaskoczyły doniesienia z Watykanu, że papież #polak rodak nasz kochany Jan Paweł II Święty tuszował świadomie pedofilię w kościele?

Po filmach Sekielskiego, po oskarowym Spotlight? Po kilku latach streamowania przez Jerzego Bokłażca? Po masie artykułów na ten temat?

Jakichś staruszków wychowanych na kulcie JP2 niczym kulcie Stalina jeszcze jako tako rozumiem, ale młodych ludzi z dostępem do internetu od więcej niż 2 lat już totalnie nie kumam.

Z utęsknieniem czekam na zmiany nazw szkół im. JP2, bo posyłać do takiej dziecko to za kilka lat jak wyjdą grubsze dowody po śmierci kościelnych leśnych dziadów będzie gruby wstyd przed kolejnymi pokoleniami.

#takaprawda #bekazkatoli #pedofilewiary #bekazprawakow #bekazpodludzi #kler #katolicyzm #2137
Kismeth - Tak szczerze, z ręką na serduszkach. Kogokolwiek zaskoczyły doniesienia z W...

źródło: comment_160504432552UNSPg9qESU0tjCQM8xGe.jpg

Pobierz
  • 33
  • Odpowiedz
@Kismeth: starsi ludzie beda go bronic za wszelka cene, dopiero osoby co nie mialy z nim nic wspolnego czyli rocznik 90+ moga zaakceptowac to ,ze mogl zrobic tez cos zlego
  • Odpowiedz
@Kismeth: Według mnie JP1 chciał walczyć z pedofilią w kościele i na starcie został otruty, JP2 też chciał walczyć więc został na niego przeprowadzony zamach i po tym zamachu już nie był taki cwany, a od lat 90-tych był zwykłą pacynką kierowaną przez Dziwisza do zarabiania pieniędzy. Do gadania to on tam dużo nie miał, Tak był szanowany, że Dziwisz wydał jego osobiste notatki, mimo że papież zażyczył w testamencie żeby
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Kismeth: no niestety ale wydaje mi się że to nie nastąpi (przynajmniej w najbliższych latach). W Polsce jest taki kult JP2 u starszych że nawet jakby były nagrania jak papież sam wykorzystuje dzieci to i tak pełno ludzi by go broniło
  • Odpowiedz
@Kismeth: w sumie to ja, bo w #!$%@? mialem cala religie. Super rozpoznawalność dla kraju ze papaj byl polakiem, ale poza tym kompletnie mnie to nie interesowalo, podobnie jak szkalowanie papieza. Dla mnie bezbek w wiekszosci, z wyjatkami może, więc nie, nie czytałem artykulow o rzekomych wowczas pedofiliach, nie oglądałem filmow Sekielskiego ani Spotlight. Nie, nie uwazam sie za freethinkera, absolutnie. Po prostu nie specjalnie interesowaly mnie te tematy, wiec sie
  • Odpowiedz
Doniesienia na pewno zaskoczyły moją matkę. Ogólnie ona i tak się w wyrobiła z biegiem czasu, w sensie już nie jest z tych, ze pan ksiondz to człowiek święty i trzeba go szanować za cenę (hehe) wszelką. Jest poirytowana (delikatnie mówiąc) tym, co oni wyprawiają etc. Ale papież JPII zawsze był dla niej nietykalny. Opowiedziałam jej wczoraj przez telefon o tym, co się teraz dzieje w związku z nim. Nie uwierzyła, powiedziała
  • Odpowiedz
@Kismeth:

Kogokolwiek zaskoczyły doniesienia z Watykanu, że papież #polak rodak nasz kochany Jan Paweł II Święty tuszował świadomie pedofilię w kościele?

Te doniesienia były już od dawna obecne w mediach głównego nurtu, ale oczywiście na Zachodzie, a nie tutaj. Zresztą jeszcze i za życia Wojtyły drążono temat i zadawano niewygodne pytania.
  • Odpowiedz