Wpis z mikrobloga

Ale mnie jakiś zjeb w wieśwagenie golfie #!$%@?ł przed chwilą. Oceńcie sami, kto miał pierwszeństwo. Miejsce konfliktu oznaczone pinezką, ja jechałem tak jak strzałka pomarańczowa, a on tak jak zielona. Ani ja, oni on nie miał żadnego znaku określającego pierwszeństwo. Nie ma też znaku strefa ruchu.
Uważam, że w tej sytuacji pierwszeństwo ma kierujący jadący z prawej. Możecie obejrzeć jak to wygląda na streetview.
Kto miał rację?
#kierowcy
#kolizja
#kodeksdrogowy
#polskiedrogi
shitman6 - Ale mnie jakiś zjeb w wieśwagenie golfie #!$%@?ł przed chwilą. Oceńcie sam...

źródło: comment_1604956236gHOB4UyanvTDxEhlOnQ3iR.jpg

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
  • 0
@gorzki99 nie ma tam drogi ani oznaczenia parking. Miejsca parkingowe są przy budynkach, po srodku normalnie się jeździ. Jeśli już, droga prowadzi tam gdzie niebieska linia. W miejscu pinezki obaj jesteśmy poza drogą.
  • Odpowiedz
@shitman6: jeśli do tej zielonej bramy na końcu jest więcej niż 20m, to jest to droga w rozumieniu ustawy i masz pierwszeństwo. Jeśli mniej, to nie jest to droga i włączasz się do ruchu. Na moje jest tam co najmniej 50m.
  • Odpowiedz
  • 0
@pawelpablito z tym, że on w miejscu spotkania był już na terenie prywatnym, nie zjeżdżał bezpośrednio z drogi a ja nie wjeżdżałem w drogę publiczną tylko kontynuowałem jazdę prosto na parking
  • Odpowiedz
@Mintaa: nie ma przepisu mówiącego, że taką sytuację można interpretować tak jak Ty to zrobiłeś - wtedy łączenie brukowanych dróg starówek z drogami asfaltowymi byłoby też tak interpretowane
@shitman6: sprawdziłem mapę Siedlec i obie drogi są prywatne i obie oznaczone są jako drogi a nie parking - a więc reguła prawej ręki
przy czym ja bym tam tego pierwszeństwa nie próbował egzekwować, bo zarówno nawierzchnia, układ jak i widoczność sugerują
  • Odpowiedz
  • 0
@Mintaa zaznaczam, że nie jest to parking. Miejsca parkingowe są przy budynkach a ta część to fragment drugiego wjazdu. Nie ma też żadnego oznakowania, że jest to parking. On nie miał też żadnego oznakowania, że znajduje się na drodze z pierwszeństwem. Ja znajdowałem znacznie bliżej budynku Arche. Zaznaczyłem pojazdy i miejsca gdzie chcieliśmy jechać.
shitman6 - @Mintaa zaznaczam, że nie jest to parking. Miejsca parkingowe są przy budy...

źródło: comment_16049576512AMU0FKyq6GEmt5NK09vUl.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz