Wpis z mikrobloga

@gorzki99 skala jest u Ciebie inna, pewnie okolo 3 500, A mi zależy żeby na 10 000 było wszystko pięknie widoczne jak na moim zdjęciu. Jak oddalisz u siebie to zostaną same kontury działek, bez widocznych numerów :/
Chodzi mi o działki leśne ktore maja po około 20ha jedna, a "mapke" muszę stworzyć w skali 10k, I byłoby mi duzo łatwiej, bo tych "map" trochę muszę zrobić...
@Pioter_2020 pracuje na przeglądarce ponieważ robię to w celu uzyskania pozwoleń na poszukiwania wykrywacze metali, czyli hobbystyczne. Z tego co widzę program płatny, (co za zaskoczenie xd), więc pewnie dalej będę się bawił w screeny I podpisywanie działek ręcznie
@sakahashi: Zainstaluj sobie QGISa (opensource) i ... no tutaj trzeba się trochę pouczyć.
Ale w tym programie można sobie zrobić mapy jakie się chce, dać różne mapy podkładowe, wrzucić granice działek i po swojemu je etykietować.
Ale z granicami działek to jest jeszcze osobny temat, bo póki co obrysy na cała Polskę można pobierac przez wspomniane ULDK, a jak ma się szczęście to powiat udostępnia usługę WFS przez którą też da
@CherryJerry jeszcze jedno pytanie. W jakim formacie ten program tworzy te mapy, i czy da sie je potem przerobic na jpg? Bo innych rozszerzeń urzędy mi nie chcą otwierać, alvo kierują sprawę do "informatykow" I wydłuża to proces...
@Pioter_2020: Tak samo w QGISie, jest taka wtyczka i klikasz sobie na mapie.
@sakahashi: Można eksportować w paru formatach, program też umożliwia komponowanie map z własną skalą, podziałką itd i eksport do pdf. Ale trzeba znać jakieś podstawy obsługi, nie mniej innej metody chyba nie ma.

Ewentualnie spróbuj dla danej skali ustawić powiększenie strony na np. 90% albo mniej. Kiedyś męczyłem się z jakimś gównianym geoportalem i tam jako tako