Wpis z mikrobloga

#elitedangerous

Witam CMDR melduje sie z zapytaniem.
Początkowe układy po których latam to rozumiem coś w ramach samouczka. Mam misję ktora jakby wyprowadzi mnie z tych układów i bede mógł już swobodnie podróżować.

Pytanie. Czy opłaca mi sie tutaj kupić jakiś lepszy statek, nazbierać kredytów żeby start na "open" że tak to ujmę był łatwiejszy ?
  • 14
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Siemien: trudne pytanie panie ale raczej nie, są systemy gdzie statki i część chodzą z 20% rabatem więc tam na początku bym się udał żeby sobie nowe latadełko kupić. Ogólnie odradzam latanie na open ale to się pewnie sam przekonasz za jakiś czas ;)
Primo. Upewnij się że masz wystarczająco dużo kaski na wykupienie statku w razie kraksy albo innych zdarzeń. To chyba 2% wartości statku, już nie pamiętam, dawno nie grałem, bez tego ani rusz.
@quzka: 5%

@Siemien: Nie bój się latać na open. Istnieje pewne ryzyko w układach o większym znaczeniu dla początkujących pilotów ale kosmos to niebezpieczne miejsce. Ryzyko spotkania pirata i utraty statku jest znacznym urozmaiceniem tej gry. Bez gankerów i grieferów gra byłaby znacznie nudniejsza. I tak jak kolega wyżej napisał: zawsze miej kasę na odkupienie statku.
@el009
@quzka
@MarcinusZ

Nie ukrywam że na chwile obecną planuję bawic sie w (błagam nie zlinczujcie mnie) kosmiczny ETS i podziwiać piękne widoki.
Z poradników mam za soba Rootsrat'a jeżeli chodzi o mechaniki i absolutne podstawy, a na razie ćwiczę lądowanie ;)
@Siemien: Hauler z napędem na A kosztuje 240k także akurat masz jeszcze jakąś rezerwę gotówki na ewentualną wpadkę. Resztę modułów chcesz w klasie D bo wtedy są najlżejsze a im lżejszy statek tym dalej skacze. Możesz też znaleźć najbliższy system pod kontrolą Li Yong-Rui i za tego samego Haulera zapłacić 190k ;)
Ja zacząłem od Elity w expoloracji, był taki poradnik. To trasa krok po kroku jakie systemy odwiedzać i co skanować. Trochę nudne to się po czasie robiło ale 100 mln wpadło. Później inżyniery i ASPa na maksa i eksploracja dla przyjemności. Następnie zmienił się mining i tak zbiłem małą fortunkę. I długa przerwa, ale chyba czas wrócić .
@el009 zakupiłem Haulera, ale max napęd jaki mogę mieć to klasa D. Jest to pewnie ograniczenie ze wzgledu na te układy początkowe.

Włożyłem tam 2x8 Cargo i 1x2.
Zauważyłem też że raptem zrobie kilka kursów i stać mnie bedzie na Cobre.

Więc myślę że układy opuszczę już na jej pokładzie ;)