Wpis z mikrobloga

Garmin Fenix 5 czy 5 plus? Czy może jednak całkiem pójść w model wyższy tj. 6?
Czy warto dopłacić do modelu ze szkiełkiem sapphire?

Od paru lat zastanawiam się nad kupnem garmina, ostatnio sporo biegam, jeżdżę na rowerze, przed zamknięciem basenów dużo pływałem.

Czy do każdego z wyżej wymienionych zegarków można po czasie (jak stwierdzę, że jest mi to potrzebne) dokupić pasek mierzenia tętna oraz innych akcesoriów np. do roweru?

#garmin #fenix
  • 10
@qwertypiotr: to pierwsze pytanie to chyba tylko i wylacznie kwestia tego ile chcesz przeznaczyc na sikor.
Aczkolwiek nie bralbym juz pod uwage 5, jest duzy przeskok przy wersji plus, czyli dodano m.in. mapy ,muzyke i nfc.
Zostaje ci 6 i wersje vs 5 plus i wersje. Na stronie garmina byla kiedys niezla porownywarka funkcji.

Co do wersji szafirowej to zdania sa podzielone, kwota ktora przyjdzie zaplacic za zegarek jest duza. Szklo
@qwertypiotr:

Czy warto dopłacić do modelu ze szkiełkiem sapphire?

Miałem FR645. Niezbyt o niego dbałem, a do pierwszej poważnej rysy minęły dwa lata. Teraz mam vivomove I fenixa z szafirowymi szkiełkiemi. Są mniej przezroczyste, ale po pół roku wyglądają jak nowe. Tak samo powłoka DLC, która jest w zestawie z szafirem w fenixie.

Czy każdego z wyżej wymienionych zegarków można po czasie (jak stwierdzę, że jest mi to potrzebne) dokupić pasek
@PurpleHaze:

fenixy to takie srednie zegarki sportowe, sa duze, nieporeczne i ciezkie.

No i dlatego możesz sobie wybierać jak duży chcesz. No jak jest za ciężki, a chcesz dużego wyświetlacza to bierzesz 6X tytanowy, a jak ma być lekki to FR945.
Jako codzienny zegarek z funkcjami sportowymi 6S sprawdza mi się wyśmienicie. Planowałem dokupić Instincta jako typowy sportowy, ale trochę ponosiłem fenixa i nie widzę już takiej potrzeby.
@ShortyLookMean: tak ale fr to nie fenix, a co do wymiarow to niestety mniejsze maja okrojone baterie, natomiast tytanowe wynalazki kosztuja niebotyczne kwoty.

Ale jak pisalem to moje odczucia, koncept bezela jak w diverze, kompletnie mi nie przystaje do zegarka sportowego. A noszenie go na codzien, tez raczej nie tyle jest dodatkiem, co bardziej activity trackerem. Sorry ale nie wyobrazam sobie fenixowej busoli, pod mankietem koszuli.
tak ale fr to nie fenix

FR945 to fenix w plastikowej obudowie

niestety mniejsze maja okrojone baterie, natomiast tytanowe wynalazki kosztuja niebotyczne kwoty.

Nie ma nic za darmo. Chcesz większej baterii - musisz powiększyć zegarek. Chcesz lekkich, ale wytrzymałych materiałów - musisz szykować worek z gotówką.
6S przy całodziennym pomiarze natlenienia wytdzymuje 4 dni. Aktywności z GPS jeszcze nie uprawiałem na tyle długo, żeby go rozładować.

Ale jak pisalem to moje odczucia,
@qwertypiotr: nie wiem czy jest potrzebne szkiełko.
Ma fx 5, na początku miałem jakieś szkiełko doklejone ale irytowało mnie a potem jak się odkleiło już nie kupowałem nowego.
Co do zarysowań, robiłem wykończenie mieszkania z fenixem żadna rysa nie została a naprawdę parę raz myślałem, że już coś zostanie. Po moich dosw. nie kupowałbym wersji sapphire a 5 mam już prawie 2 lata. Prędzej zarysujesz stalową kopertę.
@qwertypiotr: jak masz zamiar słuchać muzyki od zewnętrznych dostawców to kupowałbym fenixa 6 lub Forerunnera 945. Nowszy sprzęt dłużej będzie miał wsparcie, a ja już widziałem smartTV, na których Netflix nie działał, bo coś się zmieniło, a nikt nie aktualizował dla nich aplikacji.
Co do dostawców muzyki to na pewno jest Spotify, Amazon Music i Deezer. Tidala sobie nie przypominam, a oczywiście teraz serwery Garmina postanowiły zastrajkować i nie mogę tego